Odtwórz Zwiastun nr 2 2:24
Film

The Perfect Storm

2000 2 godz. 10 min.
7,0 47 514
ocen
7,0 10 47514
5 068
chce zobaczyć
{"rate":4.66667,"count":3}
{"id":"954","linkUrl":"/film/Gniew+oceanu-2000-954","alt":"Gniew oceanu","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/09/54/954/7518080.2.jpg"}
Billy jest kapitanem kutra rybackiego. Po obfitym połowie płynie wprost na potężny sztorm.
{"userId":"$editorialReview.user.id","thumbnail":"https://fwcdn.pl/fph/09/54/954/247930.2.jpg","title":"Efekty przytłoczyły treść","link":"/reviews/recenzja-filmu-Gniew+oceanu-4","more":"Przeczytaj recenzję Filmwebu"}
Efekty przytłoczyły treść
"Gniew oceanu" to obok "Gladiatora" i "Patrioty" jedna z najgłośniejszych superprodukcji w historii kina.... ... czytaj więcej
$data.name
Dominik Kubacki
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Gniew oceanu
Gniew oceanu (2000) Zwiastun nr 2 2:24
Gniew oceanu
Gniew oceanu (2000) Zwiastun nr 1 1:28
Gniew oceanu | Oficjalny zwiastun / trailer nr 2 | 2000 | Film Od wieków Gloucester w Massachussetts było uznawane za jeden z największych portów rybackich na Północnym Atlantyku. W październiku 1991 roku kotwiczył tam kuter do połowu miecznika, Andrea Gail wraz z kapitanem Billym Tynem ([person=150]Clooney[/person]), doświadczonym szyprem, który w ostatnim czasie miał kilka mało satysfakcjonujących połowów. Tuż obok kotwiczy inny kuter "Hannah Boden", Lindy Greenlaw ([person=7823]Mastrantonio[/person]), która miała więcej szczęścia. Bobby Shatford ([person=288]Wahlberg[/person]) musi spłacić adwokata rozwodowego i ma nadzieję rozpocząć nowe życie u boku przyjaciółki Christiny "Chris" Cotter ([person=5234]Lane[/person]). Łowienie jest dla niego jedynym sposobem na zdobycie pieniędzy. Wbrew prośbom Chris melduje się na ostatni w tym sezonie rejs z Billym. Dołączy do nich czterech innych mężczyzn. Tyne jest przekonany, że tym razem, wychodząc daleko poza najczęściej uczęszczane łowiska Nowej Anglii, aż do położonego wysoko, lecz obfitującego w duże zasoby rybne Flemish Cap, uda mu się odwrócić złą passę. Już na morzu dochodzą do niego wiadomości o zbliżającym się sztormie. W odróżnieniu od Greenlaw, która nie chce ryzykować, Billemu wydaje się, że może pokonać sztorm i wrócić do Gloucester z pełną ładownią. Jeżeli nie spróbuje, załoga powróci do domu z ostatniego rejsu w roku z pustymi rękami. Ryzykowanie własnym życiem nie jest niczym nowym dla rybaków. W czasie gdy Andrea Gail wyrusza na połów miejscowy telewizyjny prezenter pogody, Todd Gross ([person=3027]Christopher McDonald[/person]), zawiadamia widzów o sztormie powstającym na Atlantyku, którego początkiem jest huragan Grace. Grace znajduje się na kursie kolizyjnym wraz z dwoma innymi frontami pogodowymi, które stopniowo gromadzą siły. Kiedy nastąpi zderzenie, powstanie sztorm, jakiego nie pamięta historia. Zostanie nazwany "Sztormem bez imienia" albo "Sztormem Halloween", ponieważ nadszedł właśnie w czasie legendarnej nocy. W rzeczywistości uformuje się w takim tempie, że Urząd Meteorologiczny nie będzie miał czasu, aby nadać mu nazwę. Nie będzie wystarczająco dużo czasu, aby wysłać ostrzeżenie do wszystkich statków znajdujących się na morzu. Załoga Andrea Gail nigdy nie otrzyma ostrzeżenia, nigdy nie dowie się, co wkrótce nastąpi. W czasie, gdy Andrea Gail i inne statki, w tym tankowiec, ładunkowiec oraz 10-metrowy żaglowiec, rozpoczynają wyczerpującą walkę, aby powrócić do brzegu, inni zostają skierowani prosto w serce szalejącego sztormu.

Od wieków Gloucester w Massachussetts było uznawane za jeden z największych portów rybackich na Północnym Atlantyku. W październiku 1991 roku kotwiczył tam kuter do połowu miecznika, Andrea Gail wraz z kapitanem Billym Tynem (Clooney), doświadczonym szyprem, który w ostatnim czasie miał kilka mało satysfakcjonujących połowów. Tuż obokOd wieków Gloucester w Massachussetts było uznawane za jeden z największych portów rybackich na Północnym Atlantyku. W październiku 1991 roku kotwiczył tam kuter do połowu miecznika, Andrea Gail wraz z kapitanem Billym Tynem (Clooney), doświadczonym szyprem, który w ostatnim czasie miał kilka mało satysfakcjonujących połowów. Tuż obok kotwiczy inny kuter "Hannah Boden", Lindy Greenlaw (Mastrantonio), która miała więcej szczęścia. Bobby Shatford (Wahlberg) musi spłacić adwokata rozwodowego i ma nadzieję rozpocząć nowe życie u boku przyjaciółki Christiny "Chris" Cotter (Lane). Łowienie jest dla niego jedynym sposobem na zdobycie pieniędzy. Wbrew prośbom Chris melduje się na ostatni w tym sezonie rejs z Billym. Dołączy do nich czterech innych mężczyzn. Tyne jest przekonany, że tym razem, wychodząc daleko poza najczęściej uczęszczane łowiska Nowej Anglii, aż do położonego wysoko, lecz obfitującego w duże zasoby rybne Flemish Cap, uda mu się odwrócić złą passę. Już na morzu dochodzą do niego wiadomości o zbliżającym się sztormie. W odróżnieniu od Greenlaw, która nie chce ryzykować, Billemu wydaje się, że może pokonać sztorm i wrócić do Gloucester z pełną ładownią. Jeżeli nie spróbuje, załoga powróci do domu z ostatniego rejsu w roku z pustymi rękami. Ryzykowanie własnym życiem nie jest niczym nowym dla rybaków. W czasie gdy Andrea Gail wyrusza na połów miejscowy telewizyjny prezenter pogody, Todd Gross (Christopher McDonald), zawiadamia widzów o sztormie powstającym na Atlantyku, którego początkiem jest huragan Grace. Grace znajduje się na kursie kolizyjnym wraz z dwoma innymi frontami pogodowymi, które stopniowo gromadzą siły. Kiedy nastąpi zderzenie, powstanie sztorm, jakiego nie pamięta historia. Zostanie nazwany "Sztormem bez imienia" albo "Sztormem Halloween", ponieważ nadszedł właśnie w czasie legendarnej nocy. W rzeczywistości uformuje się w takim tempie, że Urząd Meteorologiczny nie będzie miał czasu, aby nadać mu nazwę. Nie będzie wystarczająco dużo czasu, aby wysłać ostrzeżenie do wszystkich statków znajdujących się na morzu. Załoga Andrea Gail nigdy nie otrzyma ostrzeżenia, nigdy nie dowie się, co wkrótce nastąpi. W czasie, gdy Andrea Gail i inne statki, w tym tankowiec, ładunkowiec oraz 10-metrowy żaglowiec, rozpoczynają wyczerpującą walkę, aby powrócić do brzegu, inni zostają skierowani prosto w serce szalejącego sztormu.

boxoffice
$328 718 434 na świecie
$182 618 434 w USA
$146 100 000 poza USA
budżet
$140 000 000
na podstawie
Sebastian Junger "Gniew oceanu" (powieść)
dystrybucja
Warner Bros.
studio
Warner Bros. (przedstawia) / Baltimore Spring Creek Productions / Radiant Productions (współudział)
data produkcji
2000
tytuł oryg.
The Perfect Storm
inne tytuły
Gniew oceanu Polska
Więcej...
Pierwotnie to Nicholas Cage miał zagrać Bobby'ego Shatforda, ale ze względu na inne zobowiązania musiał się wycofać.
Mel Gibson i Harrison Ford byli brani pod uwagę do roli kapitana Billy'ego Tyne'a. Ostatecznie zaangażowano George'a Clooneya.
Akcja filmu ma miejsce w 1991 roku, ale w gazecie widzimy reklamę Kii. Pierwsze samochody Kii w Stanach Zjednoczonych były sprzedawane w 1994 roku.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Urwać jaja temu kto tłumaczył tekst dla polsatu!!!

  Spayky_2 ocenił(a) film na 10

  Film emitowany w Polsacie fatalnie przetłumaczony i ten lektor, który nadaje się tylko do czytania "Mody na sukces". Wielki Minus~!!!

 • Świetne kino

  bogo_gobo_nemo

  Szczerze powiem, że ocena 7 jest moim zdaniem za niska, a film mimo wszystko niedoceniony. Dla mnie to doskonale zrealizowana klasyka gatunku

  13
  • uczciwy

   luka_grobl ocenił(a) film na 9

   Reżyser uczciwie pokazał bohaterów, zwyczajni ludzie, którzy muszą zmagać się z prozaicznymi rzeczami, typu brak kasy. Jak umierają to się boją, starają myśleć o czymś co było wartościowe, nie są patetyczni. Ostatnia scena dziś mi się przypomniała- nie wiem czemu- i za serce chwyciła.

   12
   • 8/10

    Pauleta ocenił(a) film na 7

    ocena wg mnie zdecydowanie za niska; dobry film katastroficzny ze świetną obsadą Moja ocena: 8/10

   • jestem pod wrażeniem

    neela96 ocenił(a) film na 8

    bardzo dobry film, oglądałam już kilka razy i '' ma w sobie to cos'' po prostu

    4