Dolph Lundgren

Hans Lundgren

7,3
17 730 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Dolph Lundgren

Niektóre jego filmy są naprawdę świetne, racja, że zdarzały mu się kilka słabszych pozycji, lecz jak chyba każdemu aktorowi - nikt nie jest idealny. Takie flmy jak Punisher, Starcie w Japońskiej Dzielnicy, Czerwony Skorpion, Uniwersalny Żołnierz, Drzewo Jozuego, Strzelec Wyborowy można śmiało zaliczyć do najlepszych filmów akcji w swoim unikalnym stylu lat 90! Po Jean Claude Van Dammie , Dolph jest moim ulubionym aktorem, który w kwestii kina akcji zaprezentował się bardzo dobrze!

AdamBayern01

Dolph Lundgren jest również jednym z moich ulubionych gwiazdorów kina akcji. Gości nawet na mojej zacnej liście ulubionych gwiazd kina.

AdamBayern01

Dla mnie też jest jednym z najbardziej ulubionych herosów kina akcji lat 90 ! Powiem szczerze że nawet bardziej go lubię od Stevena Seagala ,ale to tylko z różnicy sztuki walki .

użytkownik usunięty
bradock

Ja także bardzo lubię Dolpha ale wydaje mi się że on nie zdobył takiej popularności jak Stallone, Scharzenegger, Seagal..

W sumie masz racje .Stallone ,Schwarzenegger ,Seagal ,Van Damme i Norris -Najbardziej znani i lubiani !!!

użytkownik usunięty
bradock

Dokładnie tak. Mam nadzieje że Dolph dostanie dużą rolę i scenę walki w ex3 :)

Ja też .

Tu się zgodzę, większość moich znajomych nie kojarzy tak bardzo Seagala, jak Dolpha. Tylko jak powiem Drago z Rocky 4, to już jest lepiej :)

użytkownik usunięty
AdamBayern01

Uważam że powinniśmy się częściej zgadzać :)

Pewnie, ze tak! Lepiej jest być w zgodzie, niż w bezsensownej kłótni. Na pewno względem wieku, stoję mniej od Ciebie, ale to nie powinno być przeszkodą ;)

użytkownik usunięty
AdamBayern01

Dużo mniej ode mnie nie stoisz. Poza tym jak na swój wiek to i tak dobrze gadasz.;)

Dziękuję! Swoją drogą, bardziej się przekonałem do Stevena po dostaniu na zaległe urodziny "Nieuchwytnego" Na DVD.

użytkownik usunięty
AdamBayern01

W jakim sensie bardziej się przekonałeś do niego?

W sensie, że przez trolli się do niego zniechęciłem(damianho15 miał w tym największy udział), ale po obejrzeniu tego filmu jest dużo dużo lepiej ;)

użytkownik usunięty
AdamBayern01

Nie słuchaj tego Damiana już ;) Ignoruj go jak my wszyscy :)

Niezłą robotę wykonał, poprzez zniechęcenie mnie do Stevena. Ale miejmy nadzieję, że ban niedługo poleci!

użytkownik usunięty
AdamBayern01

Już nie mogę się doczekać tego bana. Mam nadzieje że teraz po tym przekonaniu chcesz aby Steven wystąpił w Expendables 3? :)

Epizoda jakiegoś mógłby zagrać. i chwilkę powalczyć, jak w Dangerous Man(świetne sceny walk) - i by było już dobrze ;)

użytkownik usunięty
AdamBayern01

Zgadzam się :) Ale mógłby też dostać coś takiego jak Arnold w 2 ( w sensie o długość grania). To by dobrze na niego wpłynęło.

Albo chociaż, jak Chuck, byle żeby tylko był chwilkę i powalczył ;)

AdamBayern01

Damiano to jakiś dziwak jest ! Piszę owszem że wczesne filmy Seagala są świetne ,w tym ,,Wygrać że śmiercią ,, ale już ,,Ostry poker w małym Tokio ,, to dla niego ,,Nic Specjalnego ,, A te dwa filmy zostały nakrecone przez tą samą wytwórnie filmową (Warnes Bros ) i przez tą samą ekipę filmowców .I to widać te podobieństwa w filmie !!! Głównie przez muzykę i dużą dawkę brutalności .Ech ,szkoda słów na tego błazna !!!

bradock

Dokładnie, oba filmy do siebie podobne ;)

użytkownik usunięty
bradock

Bo nie ma Seagala w nim i dlatego mu się film nie podobał..

bradock

Damiano nie wie, co to jest dobre kino akcji. On się dopiero tego uczy chyba.

karoman4

Dokładnie !!! Lepiej bym tego nie ujoł !!!

bradock

Dobrze, że jesteś. Akcja u Stathama nabiera tempa. Zjawił się nasz kumpel co lubi ciężką muzykę.

karoman4

Ja już tej wrednej s*uce pojechałem !!! Mysli k*urwa że tylko Craig jest cacy ,cacy .Załosne

bradock

Wulgaryzmy są niepotrzebne. Ale fajnie jej napisałeś, że Craig otworzył drogę brzydalom, którzy będą chcieli grać Bonda.

bradock

Ja też Dolpha bardziej, ale nie zapominajmy, że Seagal swój unikalny styl życia jednak miał, a Dolph swoją niezapomnianą posturę i twarz sukinsyna - ja tak bym to powiedział.

AdamBayern01

Kurde, tak się zastanawiałem kto to jest... niby ikona kina akcji, a nie oceniłem z nim żadnego filmu oprócz ex2-.-
W polsce chyba filmy z jego udziałem nie były zbyt często wyświetlane w TV :/

Artemisek

Masz rację, były one sporadycznie w TV. Ale polecam nadrobić jego karierę, naprawdę warto, takimi filmami jak Punisher czy Starcie w Japońskiej Dzielnicy :)

AdamBayern01

Najlepiej oglądać z nim te jego pierwsze do Najemników czyli 1994 a z późniejszych dobre są te robione od roku 2004. Lata 1995-2003 to niestety gorszy czas w karierze Dolpha. A szkoda, lubię gościa. Fajnie że on zagrał Gunnera w EX a nie Seagal

frycek49

Pewnie, że tak ;) Dolph moim zdaniem posiada też więcksze umięjętności aktorskie, niż Seagal ;)

AdamBayern01

Umiejętności ma nie złe. W Saperze zrobił na mnie na prawdę dobre wrażenie. Świetny był w tym filmie.

frycek49

A jakie twoim zdaniem są najlepsze filmy z Dolphem ? Wymień tak 5 lub 10 zależnie jak ci pasuje ....

bradock

-Starcie w japońskiej dzielnicy
-Drzewo Jozuego
-Punisher
-Rocky 4
-Uniwersalny żołnierz
-Najemnicy
A z nowszych
-Diamentowe psy
-Ostateczna rozgrywka
-Killing machine
i oczywiście obie części Niezniszczalnych

frycek49

Mój top jego ulubionych jest taki :
-Rocky 4
- Czerwony Skorpion
-The Punisher
-Mroczny Anioł
- Stracie w japońskiej dzielnicy
-Uniwersalny Żołnierz
-Drzewo Jozuego
-Najemnicy
-Killing Machine
-Niezniszczalni 1&2

AdamBayern01

Moim zdaniem oni są na podobnym poziomie jeśli chodzi o umiejetności aktorskie Bo grają tylko i wyłącznie w kinie akcji ..Wszystko żależy od filmu w jakim grali .Dolph świetnie zagrał w ,,The Punisher ,, ,, Uniwersalny Żołnierz ,, a Steven w ,,Niko ,, czy ,,Szukając Sprawieliwości ,,

bradock

Tomku, a Rocky IV czy też Johnny Mnemonic to filmy akcji?

AdamBayern01

Rocky 4 nie ,bo to dramat sportowy ale powiedz mi co tam Dolph robił w tym filmie ? Robił to co umie najlepiej czyli napi*erda* lał piąchami swoich przeciwników .Z innych filmów Dolpha co nie są akcyjniakami to jeszcze był ,,Władcy Wszechświata ,, ale znowu tam Dolph kroił swoich przeciwników Mieczem .Taki prawdziwy film Dolpha co nie jest typowym akcyjniakiem to była ,,Mistyfikacja ,, Tam Dolph pokazał trochę umiejetności aktorskich czy raczej próbował coś z siebie wydusić ale sam film okazał się słaby niestety .... Nawet widzę że ty lękasz się przed jego obejrzeniem ,co wcale dziwne nie jest .

bradock

Ale mimo wszystko uważam że Dolph jest lepszym aktorem niż Seagal. Pod każdym względem. I jeśli chodzi różnorodność ról. Mimo że w każdymi filmie jest rozwałka to postacie które gra Dolph są zawsze inne. Nie jak u Seagala, który gra cały czas tego samego bohatera.

frycek49

No tak ale to Seagal został wiekszą Gwiazdą Kina Akcji niż Dolph .Dolph po Uniwersalnym Żołnierzu grał już w samych budzetówkach typu Drzewo Jozuego ,Najemnicy czy Honor Zabójcy ,natomiast Seagal po Liberatorze w 1992 roku nadal walił kinówki aż do 2001 roku ,do Mrocznej Dzielnicy .Także w latach 90 ,w czasach ich świetności Akcje Seagala w Hollywood stały jednak wyżej niż Dolpha .

bradock

Oj już dwa razy próbowałem i nie jestem w stanie.. A i Dolph próbował swoich sił w filmach Science Fiction - a Seagala w tego typu filmach nie zobaczyliśmy. Pomimo tego, Dolph w każdym filmie prezentował inną, odmienioną postać, jak to mówi frycek na de mną. A Seagal grał zawsze te same postacie.

AdamBayern01

No nie w każdym filmie Dolph grał odmienioną postać ,no nie przesadzajmy ,choć napewno ze wszystkich gwiazd kina akcji to Dolph ma najciekawsze role filmowe w swojej biografi filmowej ,to trzeba przyznać mu .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones