Donnie Wahlberg 

Donald Edmond Wahlberg

7,4
4 709 ocen gry aktorskiej
Donnie Wahlberg
Donnie Wahlberg pochodzi z biednej rodziny, wychowywał się z ośmiorgiem rodzeństwa.
Donnie już w wieku 10 lat zajmował się muzyką i tańcem, należał do grupy Risk później do The Kool Aid Bunch. Na ulicach z przyjaciółmi tańczył break-dancing.
W 1984 został członkiem grupy New Kids on the Block. Donnie nie tylko śpiewał i tańczył, zaczął komponować piosenki, został także współproducentem albumów.
Popularność grupy i Doniego była ogromna, podczas koncertów dochodziło do walki pomiędzy fanami i policją.
Członkowie grupy New Kids on the Block nie mieli najlepszej reputacji. Donnie został oskarżony o podpalenie hotelu w Kentucky, skońłczyło się na oskarżeniu za wywołanie fałszywego alarmu, jako karę wyznaczono mu prace społeczne.
Poważniejsze problemy z policja miał młodszy brat Donniego, Mark.
Donnie postanowił pomóc bratu. Między innymi skomponował kilka piosenek i wyprodukował płytę Marka "Music for the People". która zdobyła miano platynowej.
Kiedy w 1994 zespół New Kids on the Block rozpadł się, Donnie zainteresował się aktorstwem. Debiutował w małą rólką w filmie "Bullet" [95] Juliana Temple'a. Następnie zagrał m.in.: w Okupie" [96] Rona Howarda oraz w "Southie" [98] Johna Shea. Największym jak dotąd osiągnięciem Wahlberga jest rola niezrównoważonego psychicznie Vincenta Gray'a w "Szóstym zmyśle" [99] M. Night Shyamalana. Donnie przygotowywał się do niej w sposób szczególny. Głodził się, nocował w publicznym parku, doświadczając strachu, izolacji społecznej. To było wyzwanie dla niego by zyskać wiarygodność.
W 2001 Donnie zagrał kolejną interesującą rolę - sierżanta Carwooda Liptona w superprodukcji telewizyjnej Stevena Spielberga "Band of Brothers".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 17 sierpnia 1969

miejsce urodzenia: Boston, Massachusetts, USA

wzrost: 178 cm

dwukrotnie żonaty: 1. Kim Fey (20.08.1999 - 18.08.2008, rozwód), 2 synów: Xavier Alexander (ur. 04.03.1993) i Elijah Hendrix (ur. 20.08.2001); 2. Jenny McCarthy (od 31.08.2014)
Dla roli Vincenta Greya w "Szóstym zmyśle" schudł prawie 22 kg.
Był aresztowany za podpalenie za pomocą butelki alkoholu holu hotelu Seelbach w Kentucky.
Jego braćmi są Mark WahlbergRobert Wahlberg i Arthur Wahlberg.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Po prostu szok. W ogóle go nie poznałem. Myślałem że to jakiś ż rt albo po prostu pomyłka a jednak to on.

Kompania Braci to boski serial. Donnie grał tam spoko.

Prowadzi program Potwór w ludzkiej skórze na Crime Investigation Polsat

i donnie,uderzajace podobienstwo do marky marka,coz oni z tym aktorstwem maja,.przeca tak ladnie,.cudnie spiewali,.moze i jordan,danny i joe gdzies grali,.hehe

Genialny:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones