Doona Bae 

8,0
4 843 oceny gry aktorskiej
Doona Bae
Bae Du-na jest koreańską aktorką i modelką, która urodziła się 11 października 1979 roku w Seulu.Jest córką słynnej koreańskiej aktorki Kim Hwa-young.
Niedługo po ukończeniu Uniwersytetu Hanyang została przypadkowo dostrzeżona na ulicach rodzinnego Seulu i przyjęła propozycję pracy jako modelka. Niedługo potem spróbowała swoich sił w aktorstwie i w 1999 zadebiutowała w telewizyjnym miniserialu, a jeszcze tego samego roku wystąpiła w filmie The Ring Virus. Jej następne role zaowocowały nagrodami (czterokrotnie nagrodzona jako najlepsza aktorka za występ w filmie "Zaopiekuj się moim kotem") oraz wzrostem popularności (kojarzona najczęściej za występ w" Panu Zemście" [2002]).
W 2004 pojawiła się na deskach teatru, ale nie zrezygnowała z występów na dużym ekranie. Dwa lata później wystąpiła w jednym z najbardziej kasowych filmów Korei Południowej "The Host: Potwór". Za główną rolę w japońskim Air Doll (2009) jako pierwsza zagraniczna aktorka zdobyła trzy nagrody dla najlepszej aktorki na trzech różnych japońskich festiwalach filmowych oraz otrzymała masę pochwał, w tym od Takeshi Kitano, przewodniczącego jury w Tokyo Sports Film Award.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 11 października 1979

miejsce urodzenia: Seul, Korea Południowa

wzrost: 171 cm

Jest absolwentką Uniwersytetu Hanyang.
Jest córką aktorki Hwa-yeong Kim.
Wystąpiła w następujących teledyskach:
- 2000 r. - "You" - Fish, "Party Time" - Ray Jay, "Only" - Don-kyu Kim;
- 2007 r. - "Every Time I Look at You" - Kyun-sung Kang;
- 2009 r. - "Tsumetai Ame" - Every Little Thing;
- 2010 r. - "Seesaw", "Confession" - Hot Potato, Temperature of Separation - Jong-shin Yoon ft. Hee-yeol Yoo;
- 2017 r. - "Flower Power" - Dean, Kolon Sport.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych