Sofia Boutella 

7,6
9 731 ocen gry aktorskiej
Sofia Boutella
Sofia Boutella to aktorka, tancerka i modelka pochodzenia algierskiego. Urodziła się 3 kwietnia 1982 roku w Bab El Oued w Algierze. Jej ojciec, Safy Boutella, jest kompozytorem i muzykiem jazzowym, a matka architektem. Tańca klasycznego zaczęła uczyć się już w wieku 5 lat. W 1992 roku, w wieku 10 lat, wraz z rodziną opuściła Algierię i wyjechała do Francji. Tam zaczęła uprawiać gimnastykę artystyczną i w wieku 18 lat dołączyła do francuskiej kadry narodowej. Zaczęła również ćwiczyć taniec uliczny i należała do grup tanecznych Vagabond Crew oraz Chienne de Vie and Aphrodites. Od 17 roku życia trenowała pod okiem choreografki Bianki Li i wystąpiła jako tancerka w kilku filmach i programach telewizyjnych, a także w reklamach oraz podczas tras koncertowych.

Przełom w jej karierze nastąpił w 2007 roku, gdy wzięła udział w kampanii reklamowej dla Nike, wykonując układ taneczny przygotowany przez amerykańskiego choreografa Jamiego Kinga. Następnie miała okazję współpracować z takimi gwiazdami jak Madonna czy Rihanna. W 2011 roku wystąpiła również jako główna tancerka w klipie muzycznym do piosenki "Hollywood Tonight" Michaela Jacksona.

Sukcesy taneczne otworzyły jej drzwi do kariery aktorskiej na wielkim ekranie. Wcieliła się między innymi w postać Evy w filmie "Street Dance 2", zabójczyni Gazelle w "Kingsman: Tajne Służby", wojowniczki Jaylah w "Star Trek: W nieznane" czy francuskiej tajnej agentki Delphine w "Atomic Blonde".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 3 kwietnia 1982

miejsce urodzenia: Bab El Oued, Algieria

wzrost: 165 cm

Raklamowała kampanię "Nike Women".
Wystąpiła w następujących teledyskach:
- 2001 r. - "Nutridinha" - Cesária Évora, "Little L" - Jamiroquai;
- 2004 r. - "Showbiz (The Battle)" - Matt Pokora;
- 2005 r. - "I Like The Way (You Move) - Bodyrockers, ''Feel The Vibe ('Til The Morning Comes)" - Axwell, ''Hung Up'' - Madonna;
- 2006 r. - "Sorry" - Madonna, ''SOS (Rescue Me)" - Rihanna;
- 2007 r. - "Wall To Wall" - Chris Brown;
- 2008 r. - "Dangerous" - Matt Pokora;
- 2009 r. - "Celebration" - Madonna, "Hey Daddy (Daddy's Home)" - Usher;
- 2010 r. - "Jump II" - Beat Freaks / Geminiz, "Beautiful Monster" i "Champagne Life" - Ne-Yo;
- 2011 r. - "Hollywood Tonight" - Michael Jackson;
- 2015 r. - "Get Ready For It" - Take That;
- 2018 r. - "Rescue Me" - 30 Seconds to Mars.
Miała zagrać dr Freyę Upton w filmie "The Titan", jednak ostatecznie zastąpiła ją Agyness Deyn.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych