[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/428219/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":613,"rate":6.807504078303426,"desc":"ocen"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Głosu","link":"/person/ajax/roles/428219/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":44,"rate":7.636363636363637,"desc":"oceny"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/428219/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":40,"rate":6.15,"desc":"ocen"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/428219/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena"}}]
6,8
613 ocen gry aktorskiej
Emilia Stachurska

Emilia Stachurska urodziła się 22 września 1997 roku w Krakowie (Polska). Gdy miała pół roku, przeprowadziła się z rodzicami do Sosnowca. Ma młodszą siostrę - Lidię. Od najmłodszych lat, zaczęła uczęszczać na lekcje tańca i śpiewu w sosnowskim zespole artystycznym - "Kiepurki". Już jako mała dziewczynka na scenie czuła się jak rybka w wodzie. 

W wieku 5 lat, wzięła udział w ogólnopolskim konkursie na dziecięcą miss, który wygrała, zdobywając tytuł - "Dziecięcej Miss Wdzięku i urody Śląska i Zagłębia". Z biegiem czasu kariera dziecka nabierała błyskawicznego tempa. Wygrała kolejny konkurs, zorganizowany przez stację telewizyjną Mini Mini - "Moja mama wie, że aktorem zostać chcę!", jak i udział w jednym z odcinków programu telewizyjnego - "Od przedszkola do Opola", w którym została laureatką, wykazując swój wokalny talent. 

Sławę zyskała mając zaledwie 7 lat, dzięki roli Zuzi Skalskiej, w serialu "Niania", gdzie zagrała między innymi, u boku takich aktorów, jak: Agnieszka DygantTomasz KotAdam Ferency czy Tamara Arciuch. W 2008 roku była najmłodszą na świecie ambasadorką - "Akademii Przyszłości Wiosna", która ma na celu nieść pomoc dzieciom, mającym problemy z nauką oraz podnieść ich samoocenę. Jest współorganizatorką wielu wydarzeń charytatywnych i projektów społecznych, takich jak - "Drugie Życie" czy "Social Wolves".

Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 września 1997

miejsce urodzenia: Kraków, Polska

1 nagroda i 1 nominacja
Ma młodszą siostrę Lidię.
Od 2008 roku jest ambasadorką stowarzyszenia "Akademia Przyszłości Wiosna", która ma na celu nieść pomoc dzieciom w nauce oraz podnieść ich samoocenę.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Jestem zaskoczona... w życiu bym jej nie skojarzyła z Nianią kiedy zobaczyłam ją w "Ciemnego pokoju..." jako Łatę. Grała świetnie.

  4
  • Emilka jest świetna, w każdej roli jest rewelacyjna. Obecnie gra w "Julii" i Jej postać jest dziwna. Chyba reżyser nie pozwala się Emi wykazać. W Święta będzie "Bokser", ciekawe jak Emilka da radę?

  • Fajnie gra... chociaż znam ją tylko z Niani...

   1
   • Obie dziewczynki są słotkie i cudowne ale jeśli chodzi o grę aktorską to moim zdaniem Emilka bije Julkę... Jej postać Zuzi jest rozbrajająca. W dużej części tylko dla niej i pana Adama Ferency oglądam ten serial.

    1
    1
    • dla mnie Emilka to nie tylko mała dziewczynka, zwróćcie uwage ile wnosi do tego serialu, porównałam jej wypowiedzi, sposób ich wyrazania poprzez gesty itd. z Grace z amerykanskiej wersji i wg mnie Emilia jest lepsza np scena z odcinku w którym był "show" w jej szkole gdzie wyskakuje z szafy i krzyczy ... więcej

     1