Julia Krzemińska

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/916152/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":564,"rate":6.551418439716312,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":true,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/916152/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":80,"rate":6.2375,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,6
564 oceny gry aktorskiej
Julia Rosnowska
Julia Rosnowska - polska aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Popularność zyskała dzięki roli w serialu "Julia", gdzie zagrała tytułową bohaterkę. Można było ją też oglądać w "Czasie honoru" TVP, "Misji Afganistan" Canal Plus, "Bez tajemnic" HBO czy w Teatrze Telewizji w spektaklu Next-ex w reżyserii Juliusza Machulskiego. Za tę rolę otrzymała w 2012 roku wyróżnienie podczas Krajowego Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Dwa Teatry. Zagrała też kilka ról w brytyjskich produkcjach telewizyjnych - "Ripper Street" BBC Two, "New Blood" BBC One, "Brotherhood" Comedy Central.

W czasie wolnym pasjonuje się zielarstwem. Ukończyła studia podyplomowe w tym zakresie na SGGW, co zainspirowała ją do tworzenia kosmetyków. Jest weganką i wielką miłośniczką zwierząt.

Jej rodzicami są aktorka - Bernadetta Machała-Krzemińska oraz producent Stanisław Krzemiński.

[informacja nadesłana]
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1989

miejsce urodzenia: Warszawa, Polska

wzrost: 164 cm

Jej rodzicami są: aktorka Bernadetta Machała-Krzemińska oraz scenarzysta Stanisław Krzemiński.
W 2013 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych