[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/5410/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":705,"rate":7.019858156028369,"desc":"ocen"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/5410/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":24,"rate":7.958333333333333,"desc":"oceny"}}]
7,0
705 ocen gry aktorskiej
Enrique Murciano

Enrique Murciano urodził się dziewiątego lipca 1973 roku w Miami w USA. Uczęszczał do Boston Law School. Interesował się od zawsze aktorstwem i po ukończeniu studiów na Tulane University oraz rocznym pobycie w New England School of Law postanowił odnowić i zająć się na poważnie swoją pasją życiową. W czasie, kiedy znalazł się w Los Angeles zaczął kształcić się w renomowanym Larry Moss Studio. Fartem dla Enrique Murciano stał się początkowo dwudniowy pobyt na planie, nagrodzonego Academy Award, filmu Stevena Soderbergh'a "Traffic", który przekształcił się w kilkutygodniowy okres pracy.
Kolejną jego rolą stał się film "Black Hawk Down" (Helikopter w ogniu) w reżyserii Ridley'a Scott'a i producenta Jerry'iego Brickheimer'a. Po tym filmie zadebiutował na ekranie telewizora w serialu "Without a Trace" (Bez śladu), który cieszy się wielką popularnością. Odgrywa tu rolę agenta federalnego FBI Danny"go Taylora. Innym serialem z jego udziałem jest komedia "How to Go Out on a Date in Queens".
Obecnie Enrique Murciano mieszka w Los Angeles ale często odwiedza swoją ukochaną ziemię Miami, gdzie wychowywał się, dorastał i gdzie cały czas mieszka jego rodzina. Jest zapalonym gitarzystą i pianistą oraz ogromnym wielbicielem egzotycznych samochodów i motocykli.

Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 lipca 1973

miejsce urodzenia: Miami, Floryda, USA

wzrost: 185 cm

1 nagroda i 1 nominacja
W 2008 roku wystąpił w teledysku Will i Am do piosenki ''Yes We Can''.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych