Evan Rachel Wood

Evan Rachael Wood

7,8
10 542 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Evan Rachel Wood

Pierwszy film jaki obejrzałem z ERV to ?Digging to China?. Byłem zdumiony, że tak młoda aktorka, potrafi tak naturalnie odegrać rolę dziecka, które nie godzi się i nie rozumie zasad, jakie rządzą otaczającym je światem. Z głową pełną marzeń żyje we własnej rzeczywistości, wierząc, że nie istnieją rzeczy niemożliwe.
Za rolę w ?Trzynastce? Evan powinna dostać Oskara. Tym razem rzeczywistość przerosła graną przez nią bohaterkę, Tracy, doprowadzając jej życie do ruiny.
W serialu ?Once Again? ERV wspaniale zagrała młodą, bardzo wrażliwą i zamkniętą w sobie dziewczynkę, uwidaczniając przemianę jakiej doznaje, kiedy zmuszona jest wkroczyć w świat ?doroślejszych? nastolatków, chociaż tak naprawdę chciałaby pozostać dzieckiem.
Kolejny film to ?Little Secrets?, przedstawiający świat dzieci, pełen miejsca na marzenia. Bardzo dobrze odegrane przez ERV emocje głównej bohaterki, towarzyszące jej dramatycznym przeżyciom, które dla przeciętnego dorosłego człowieka mogą wydawać się błahe, jeśli nie śmieszne.
W filmie ?Down In The Valley? Evan Rachael Wood wcieliła się w rolę zbuntowanej nastolatki, marzycielki, która wierzy, że nawet najbardziej naiwne marzenia mogą się spełnić. Chyba się zawiodła ;).
No i oczywiście genialna rola barwnej Natalie w filmie ?Running With Scissors?. Kto nie widział ? koniecznie musi zobaczyć.
Pomijam wszystkie epizodyczne role, moim zdaniem mało wyraziste (nie z powodu kiepskiej gry EVR, po prostu role epizodyczne mają to do siebie, że są mało wyraziste).
Odnoszę wrażenie, że wszystkie postacie, zagrane przez Evan w wymienionych filmach mają ze sobą coś wspólnego, nawet bardzo wiele. We wszystkich dostrzegam małą Harriet Frankovitz z ?Digging to China?. Z czym to się wiąże? Chciałbym wierzyć, że we wszystkich tych rolach Evan Rachael Wood jest po prostu w pewnym stopniu sobą. Tylko Marilyn Manson nie pasuje mi do tej wizji. Czyżby osobowość zagranej przez ERV Kimberly z filmu ?Pretty Persuasion? była bliższa osobowości samej aktorki?
Pozdrawiam wszystkich fanów ERV.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones