Florian Henckel von Donnersmarck

Florian Maria Georg Christian Graf Henckel von Donnersmarck

7,1
267 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Florian Henckel von Donnersmarck

Jak czyta się jego imię i nazwisko? (Bardzo mi to potrzebne, gdyż robię na język polski prezentację "Życia na podsłuchu" i muszę jakoś wymówić tego dłuuuuuuuuuugie imię i nazwisko)

locust

/Fl'orian Hienkiel fon Donnerszmar'k'/
<za krotki>

Redox

Mój Boże, kto Ciebie niemieckiego uczył, że tak bzdurnie każesz mu wymawiać nazwisko.


Florian Henckel von Donnersmarck

florian henkel fon donersmark

Baphomet

Cudzysłowem zaznaczyłem akcent. I ciekawe kto ciebie uczył germańskiego, że każesz mu wymawiać "donersmark"...

Redox

Nie potrzebowałam do tej pory wymowy jego nazwiska, ale wydaje mi się, że to niemieckie nazwisko wymawia się 'donerSmark', ponieważ "sz" byłoby wtedy: DonnerSCHmarck. To tak z j. niemieckiego. Dziękuję.

Redox

redox s, czyta się jako s ! A w ogóle ską wytrzasnąłeś to "i" przed "e" w Heckel ??
Proszę nie sugerować się tym, co napisał Redox. Baphomet podał poprawną wymowę.
nawet google translator ci tak wymówi :P http://translate.google.pl/?hl=pl&tab=wT#de/pl/Florian%20Henckel%20von%20Donners marck

Redox

Donnerszmark? :D I może jeszcze Biszmark? :D

użytkownik usunięty
locust

szmark raczej nie, bo s nie czyta się jako czyta się jako sz, jedynie sch.

locust

Redox, możesz śmiało pisać antypodręcznik wymowy niemieckiej. Baphomet ma rację. A jakby tak się uprzeć to można wymówić [Florian Henkl fon Donasmark] zważając na to, że końcówkę "el" się redukuje i nie słychać wyraźnie "e", a połączenie liter "er" wymawia się jak coś w podobie do "a", aczkolwiek nie jest to czyste polskie "a". Nazwisko jest tak jakby złożeniem, dlatego, "er" jest końcówką słowa "Donner (grzmot)"... ot, tyle na temat :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones