Ray Milland 

Reginald Alfred John Truscott-Jones

8,2
1 509 ocen gry aktorskiej
Ray Milland
Aktor kina brytyjskiego i amerykańskiego. Po studich w Cardiff pracował we flocie handlowej, potem był gwardzistą kawalerii królweskiej w Londynie; na ekranie od 1929. Zwrócił uwagę w "The Flying Scotsman", po czym wyjechał do Ameryki. Po mało znaczących rolach "czarujących młodzieńców sączących martini" odniósł sukces w "Bolero". Jego talent zaczęto doceniać w latch 40 dzięki filmom: "The Major and the Minor", "Ministerstwo strachu", "Stracony weekend". Wyreżyserował 4 filmy i jako reżyser pracował też w TV, gdzie gwiazdą był w serialu "Markhman"; potem także w serialu "Pogoda dla bogaczy".
więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 3 stycznia 1905

data śmierci: 10 marca 1986

miejsce urodzenia: Neath, Walia, Wielka Brytania

wzrost: 185 cm

Oscar
Zdobył Oscar, 3 inne nagrody oraz 2 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Malvina Webber (od 30.09.1932 do jego śmierci), syn Daniel David
Zmarł na raka płuc w Torrance (Kalifornia, USA). Jego ciało zostało skremowane, a prochy rozrzucono na morzu w okolicach Redondo Beach (Kalifornia, USA).
Podczas kręcenia sceny szarży  w filmie "Hotel Imperial" poluzowało się jego siodło, przez co spadł na stos kamieni. W wyniku upadku spędził kilka tygodni w szpitalu z licznymi złamaniami i ranami.
Kandydował do roli Mortimera Duke'a w komedii "Nieoczekiwana zmiana miejsc". Postać tę zagrał Don Ameche.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Czy tylko mi bardzo przypomina Jimmy'ego Stewarta? Przede wszystkim sposobem mówienia, ale nawet i z wyglądu... przynajmniej w "Straconym weekendzie".

A to był doskonały aktor!

Charyzmatyczny aktor, w "M jak Morderstwo" niebywale się wyróżniał spośród grających tam aktorów, uśmiech na twarzy, śmiertelny spokój, emocje opanowane - aktor bezbłędny. Szkoda, że jest on tak mało znany.

gdzie był lepszy?
Za rolę u Wildera dostał OSCARA.
U Hitchcocka jest zniewalający.

Nie umiem wybrać.

Wielki aktor.

Dziwne że taki świetny aktor jest tak dzisiaj zapomniany.Jedna na sto osób pewnie dzisiaj wie kto to był Ray Milland.Stracony weekend i Big Clock to jego najleprze filmy.

Wspaniały aktor

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones