Freddie Highmore

Alfred Thomas Highmore

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/99797/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":10523,"rate":8.500807754442649,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/99797/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":57,"rate":7.578947368421052,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":2,"name":"director","above5p":false,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/99797/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":24,"rate":8.916666666666666,"desc":"oceny","profession":"pracy reżysera"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/99797/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":10,"rate":9.2,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":false,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"/person/ajax/roles/99797/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":10,"rate":8.7,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/99797/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":3,"rate":8,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}}]
8,5
10 523 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Freddie Highmore
 • Kurcze, jak oglądam z nim Bates Motel to czasem mam wrażenie, że gra świetnie i jest idealny do
  roli Normana, a kiedy indziej wydaje mi się, że to totalne drewno. Ktoś jeszcze ma podobne
  odczucia?

 • theMedicalDoctor To samo z mojej strony, są takie momenty, gdy autentycznie jestem pełna podziwu, ale innymi razy mnie po prostu swoim aktorstwem drażni. Młody jest, potencjał ma, więc są spore szanse, że jeszcze się wyrobi :D

 • theMedicalDoctor zgadzam się że bywa drewniakiem :)

 • theMedicalDoctor dla mnie im starszy tym gorszy, chociaż czasami zaskoczyć potrafi

 • theMedicalDoctor Niedawno wzięłam się za "Bates Motel", jestem w pierwszym sezonie... i powiem szczerze, że na ten moment Highmore to jeden z bardziej irytujących aktorów, jakich przyszło mi oglądać... To nie jest zabawny serial, a ja przez cały czas mam wrażenie, że Freddie ma taką minę, jakby bardzo chciał się roześmiać. Póki co nie trafiłam na scenę, w której pokazałby swój wybitny talent aktorski...

 • Purslane poczekaj na kolejne sezony , jest coraz lepiej a sam serial perełka

 • Purslane też tak miałem...poczekaj. tak ma być

 • theMedicalDoctor Freddie w każdej scenie jest jak drewniak, mam dość. Gdy obejrzałam psychozę, pomyślałam, że rzeczywiście będzie idealny, jego głos, sposób chodzenia oraz wygląd na to wskazywały. Czasem jak oglądam ten serial to myślę ze Freddie przychodzi tam tylko dla pieniędzy, w jego poprzednich filmach było widać tą pasję do aktorstwa, zaangażowanie.

 • użytkownik usunięty

  theMedicalDoctor Dla mnie jest obrzydliwy. Cała ta twarz, oczka, nos, usta, profil.... Może co najwyżej grać osobę cierpiącą na upośledzenie bo tak właśnie wygląda. Nie mogę znieść jego widoku. Niczym wyjątkowym się nie wykazał. Poza paroma niedorobionymi minkami w stylu "spojrzenie mordercy", "niewinny synuś", "wkurzony gnojek". Każdy by tak potrafił. Zwykły szary człowiek na co dzień ma większy wachlarz od tego "aktora".
  Serial jest świetny ale on go w mojej opinii zaniża pod każdym względem.
  Każdego aktora można przedstawić po mistrzowsku jak i mega fatalnie, wszystko zależy od scenariusza i osoby reżysera. Jeśli jest dobry film/serial i dobrze skonstruowany scenariusz dla aktora nawet trzecioplanowego to może postarać się "wykazać" mimiką, grą ciała czymś co doda swojej postaci i zostanie zapamiętany etc. Ciężko żeby w byle komedyjce klasy B ktoś miał rolę życia.
  Potem są zdania że ktoś jest wybitny bądź drewniany. Jaka rola/film taki aktor.

 • użytkownik usunięty

  Wyszedł nowy serial The Good Doctor gdzie gra jako osoba z autyzmem, ponadto ma zespół sawatana. Ciekawa propozycja ale ciekawe jak to będzie z tą grą aktorską w jego wykonaniu, trochę się tego obawiam.

 • Zgadzam się w 100%. Uważam, że wogóle nie potrafi grać. Jak się złości wygląda idiotycznie. Jest totalnie irytujący. Jakiś taki nieforemny, koślawy i paskudny. Serial mi się podoba, ale chłopak zdecydowanie zaniża ocenę i działa zniechęcająco. Zaczęłam drugi sezon, zobaczymy co będzie dalej.

 • o kurde, że jego twarz jest jakaś zła dla kogoś to mnie szokuje

 • theMedicalDoctor Jak na niego patrzę, to od razu myślę, że jest psychiczny, więc do BM nadaje się idealnie :D

 • theMedicalDoctor Łajzę gra dobrze, podejrzewam, że to efekt zamierzony.

 • theMedicalDoctor o to polecam słynną scenę pod prysznicem w ostatnim odcinku, dla mnie mistrzowskie.

 • theMedicalDoctor Zgadzam się, potrafi dobrze grać, jego aparycja też nadaje się do NB, ale są sceny, których nie potrafi unieść albo mu się nie chce. To drażni.

 • theMedicalDoctor Ja bym Freddie'go nie określała mianem drewna. Rola Normana jest cholernie specyficzna, chłopak balansuje pomiędzy dwoma skrajnie różnymi stanami świadomości. Jego rozszczepienie osobowości nie jest oczywiste i transparentne, choć podejrzewam, że większość widzów właśnie tego oczekuje. Freddie bywa łajzowaty, zawalaty, potulny i sztywny bo Norman taki jest. Highmore odgrywa postać o takim flegmatycznym usposobieniu, która jedynie w afekcie staje się bardziej dynamiczna. Trudno wymagać od aktora, który nie grał wcześniej w żadnych mrocznych filmach/serialach, że z marszu wczuje się w klimat i tak złożoną emocjonalnie postać. Myślę, że całkiem nieźle sobie poradził, choć oczywiście, Vera Farmiga go przyćmiewa - przy czym należy pamiętać, że to weteranka dreszczowców - abstrahując, w Obecnościach była niezastąpiona.

 • LePetitSoir Jest wspaniałym aktorem a te komentarze tylko to potwierdzają. Najwybitniejsi potrafią wywierać tak skrajne emocje

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • theMedicalDoctor Norman był taki sztywny, dziwny. Taki miał być. Zagrał rewelacyjnie. Nadaje się do odgrywania osób z takimi zaburzeniami.