Freddy Rodríguez I

7,3
2 156 ocen gry aktorskiej
Freddy Rodríguez I
W melodramacie "Spacer w chmurach" [1995] był wnukiem Anthony'ego Quinna, w dramacie sensacyjnym braci Allena i Alberta Hughesów "Martwi Prezydenci" [1995] wcielił się w postać Josego. Pojawił się u boku Johna Leguizamo w komedii "Szkodnik" [1997] oraz filmie akcji "Godzina zemsty" [1999] z Melem Gibsonem. Wystąpił także w telewizyjnym dramacie biograficznym HBO "Miłość lub ojczyzna. Historia Artura Sandovala" [2000] z Andy Garcią i Glorią Estefan.

Niewysoki Freddy Rodríguez (1,68 cm wzrostu) jest z pochodzenia Puertorykańczykiem. Urodził się jednak w Chicago, w stanie Illinois - 17 stycznia 1975 roku. Swoją karierę aktorską rozpoczął w wieku czternastu lat w Lincoln Park High School w Chicago, gdzie zagrał w Whirlwind Performance Company w takich spektaklach teatralnych jak "Zabić Drozda" (To Kill a Mockingbird), "Dwunastu gniewnych ludzi", "Czarownice z Salem" (Twelve Angry Men", "The Crucible), "Sen nocy letniej" (A Midsummers Night's Dream) i "Loteria" (The Lottery). Otrzymał dwuletnie stypendium letniego programu artystycznego Centrum Chicago dla uzdolnionych osób i kontynuował swoją pracę, występując w ponad dwudziestu produkcjach teatralnych.

Pomaga także przy tworzeniu szkolnych przedstawień teatralnych. Zachęca do podejmowania działań, rozmawiając z uczniami o radościach pracy w spektaklach i znaczeniu dążenia do spełniania marzeń.


więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 17 stycznia 1975

miejsce urodzenia: Chicago, Illinois, USA

wzrost: 168 cm

Aktor
Zdobył 2 nagrody Aktor, 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Elsie (od 1996), 2 dzieci: Elijah i Giancarlo
Wystąpił w następujących teledyskach:
- 2006 r. - "Glamorous" - Fergie ft. Ludacris;
- 2007 r. - "Into The Night" - Carlos Santana ft. Chad Kroeger.
Uczęszczał do Lincoln Park High School w Chicago.
Był brany pod uwagę do roli Royce'a w filmie "Predators". Angaż ostatecznie otrzymał Adrien Brody.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Freddy mimo niskiego wzrostu, ma przyjemną buźkę i coś sprawia, że miałabym ochotę go przytulić. w Planet Terror jest zimnym draniem, ale mimo to jest - pociągający? może to za duże słowo, lecz nie mogłam innego znaleźć.
uwielbiam go w roli Marco w Scrubsach :>

On przypadkiem nie grał w teledysku Fergie-glamorous?????

wiem, że podobny temat jest na dole, ale powiedzcie mi czy to on wystąpił w teledysku piosenki Nickelback i Santanty?? nie daje mi to spokoju^^

wypadało by go dodac do jego filmografii:)

Grał sprzedawcę kanapek w 3 odcinku drugiego sezonu Ugly Betty:) fajna rólka, mam nadzieję, że się jeszcze pojawi w tym serialu:D