Film

Payback

1999 1 godz. 40 min.
7,4 29 812
ocen
7,4 10 29812
7 329
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":2}
{"id":"658","linkUrl":"/film/Godzina+zemsty-1999-658","alt":"Godzina zemsty","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/06/58/658/7254801.2.jpg"}
Zdradzony przez wspólnika złodziej planuje srogą zemstę oraz odzyskanie utraconych pieniędzy z napadu. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Między dwoma złodziejami pracującymi dla mafii dochodzi do konfliktu o zrabowany łup. Val Resnick (Gregg Henry) postanawia pozbyć się Portera (Mel Gibson). Wciąga do spisku uzależnioną od narkotyków żonę gangstera - Lynn (Deborah Kara Unger). Próba zabójstwa kończy się niepowodzeniem. Teraz Porter jest gotów na wszystko, by zemścić się naMiędzy dwoma złodziejami pracującymi dla mafii dochodzi do konfliktu o zrabowany łup. Val Resnick (Gregg Henry) postanawia pozbyć się Portera (Mel Gibson). Wciąga do spisku uzależnioną od narkotyków żonę gangstera - Lynn (Deborah Kara Unger). Próba zabójstwa kończy się niepowodzeniem. Teraz Porter jest gotów na wszystko, by zemścić się na zdrajcach i odzyskać utracone pieniądze. Z pomocą prostytutki Rosie (Maria Bello) rozbija azjatycki gang i pokonuje skorumpowanych policjantów.

boxoffice
$161 626 121 na świecie
$81 526 121 w USA
$80 100 000 poza USA
budżet
$90 000 000
na podstawie
studio
Icon Entertainment International
data produkcji
1999
tytuł oryg.
Payback
inne tytuły
Godzina zemsty Polska
Payback (I) (inny tytuł)
Porter (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Tożsamość osoby przydzielonej do wyreżyserowania dodatkowych ujęć długo była nieznana. Dopiero Mel Gibson ujawnił, że był to scenarzysta John Myhre.
Reżyser Brian Helgeland tak desperacko chciał zatrudnić Marię Bello do głównej roli, że dosłownie ścigał ją przez dwa tygodnie, zanim wreszcie wyraziła zgodę.
W jednej ze scen Porter (Mel Gibson) wchodzi do mieszkania i zostawia drzwi przymknięte. W następnym ujęciu drzwi są otwarte do połowy.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • mój ulubiony film z Melem!

  major_xx ocenił(a) film na 10

  Świetnie połączone wątki, lubię oglądać ten film!

 • Lucy Liu

  h4r

  Mimo że krótka rola, to z dobrej strony się pokazała :)

 • Meeeega

  mister1999 ocenił(a) film na 10

  Wyqurwisty film. Tu pasuje wszystko. Mało takiego kina. Małoooo !!!! To co teraz kręcą to po prostu chłam...

 • Środki perswazji dobierane przez Portera w sposob niemal idealny.

  kotek38 ocenił(a) film na 7

  Każdy rozmówca potrzebuje stosownego języka i otrzymuje od niego dokładnie to, co doń przemawia. Podobnie docierał do ludzi Dirty Harry ale był bardziej skuteczny.

  5
  • Sama gra Mela Gibsona podnosi ocenę tego filmu.

   Wydmin ocenił(a) film na 8

   Lubię go w takich rolach, a jego oczy, mimika, gra ciała, cała postać wprowadza jakieś szaleństwo, "nieoznaczoność" (ulubiony termin Witkacego) do nawet przewidywalnych perypetii filmu. { SPOILERY NASTĄPIĄ PO PONIŻSZYM AKAPICIE} [ Wczoraj zaraz po obejrzeniu tego filmu ... więcej

   2