film

Godzina zemsty

Payback
1999
1 godz. 40 min.
7,4 31 147
ocen
7,4 10 1 31147
7,7 3
oceny krytyków
Zdradzony przez wspólnika złodziej planuje srogą zemstę oraz odzyskanie utraconych pieniędzy z napadu. więcej mniej
Godzina zemsty zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Między dwoma złodziejami pracującymi dla mafii dochodzi do konfliktu o zrabowany łup. Val Resnick (Gregg Henry) postanawia pozbyć się Portera (Mel Gibson). Wciąga do spisku uzależnioną od narkotyków żonę gangstera - Lynn (Deborah Kara Unger). Próba zabójstwa kończy się niepowodzeniem. Teraz Porter jest gotów na wszystko, by zemścić się naMiędzy dwoma złodziejami pracującymi dla mafii dochodzi do konfliktu o zrabowany łup. Val Resnick (Gregg Henry) postanawia pozbyć się Portera (Mel Gibson). Wciąga do spisku uzależnioną od narkotyków żonę gangstera - Lynn (Deborah Kara Unger). Próba zabójstwa kończy się niepowodzeniem. Teraz Porter jest gotów na wszystko, by zemścić się na zdrajcach i odzyskać utracone pieniądze. Z pomocą prostytutki Rosie (Maria Bello) rozbija azjatycki gang i pokonuje skorumpowanych policjantów.

boxoffice
$161 626 121 na świecie
$81 526 121 w USA
$80 100 000 poza USA
budżet
$90 000 000
na podstawie
studio
Icon Entertainment International
tytuł oryg.
Payback
inne tytuły
Porter (tytuł roboczy) USA
Payback (I)
więcej
Tożsamość osoby przydzielonej do wyreżyserowania dodatkowych ujęć długo była nieznana. Dopiero Mel Gibson ujawnił, że był to scenarzysta John Myhre.
Reżyser Brian Helgeland tak desperacko chciał zatrudnić Marię Bello do głównej roli, że dosłownie ścigał ją przez dwa tygodnie, zanim wreszcie wyraziła zgodę.
W jednej ze scen Porter (Mel Gibson) wchodzi do mieszkania i zostawia drzwi przymknięte. W następnym ujęciu drzwi są otwarte do połowy.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych