Gabriel Thomson 

Gabriel Francis Marshall Thomson

7,0
557 ocen gry aktorskiej
Gabriel Thomson
Gabriel zaczął grac w wieku 4 lat. W dzieciństwie, jeździł z rodzina do Devon, gdzie grał w sztukach «The Golliards». Jego pierwszy występ telewizyjny był w reklamie Frosties, w wieku 5 lat, o którym jak sam mówi wolałby zapomnieć. Gabriel pochodzi z bardzo artystycznej rodziny. Jego mama jest choreografem a tata tez kiedyś był aktorem. Gabriel ma tez starszego o dwa lata brata Alexa.

Jego pierwsza poważna rola w BBC była w filmie «Great Expectations». Przedtem grał tylko małe role w «Pained Lady» i «Joseph». To właśnie reżyser «Pained Lady» i «Joseph» zauważył, ze Gabriel pasowałby do roli Młodego Pipa w «Great Expectations».

W 2000 Gabriel zdobył role która sprawiła, ze stal się bardzo popularny we Wielkiej Brytanii. Komedia «Moja rodzinka» zaczęła być nadawana we wtorki na BBC1, ale po wielkim sukcesie zostałam przeniesiona na piątki na 8.30.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 27 października 1986

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 168 cm

Ma starszego brata Alexa.
Był faworytem do zagrania Harry'ego Pottera w filmie "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Ostatecznie wybrano Daniela Radcliffe'a, gdyż zdecydowano, że Gabriel jest za stary do tej roli (miał wtedy około 14 lat).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych