George Raft

George Ranft

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/40891/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":536,"rate":7.729477611940299,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/40891/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":19,"rate":7.2105263157894735,"desc":"ocen","profession":"występów osoby"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/40891/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":2,"rate":7,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,7
536 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby George Raft
  • Jedyną rolą, w jakiej go zawsze widziałem, był Spats Columbo z ponadczasowewgo 'Pół żartem, pół serio'. Kojarzył mi się głównie z gangsterami. Kiedy jednak zobaczyłem go w 'Nocnej wyprawie' w roli bardzo uczciwego obywatela, stwierdziłem, że nadawał się do każdej roli. A przez sentyment do 'Some like it hot' naprawdę go miło wspominam!

  • Bruce_Lee Niezły był z niego filmowy gangster. Pewnie dlatego, że i w życiu prywatnym nim był. Czytałeś ciekawostki? Twardy zawodnik, nie...

  • Jimmy "W 1966 roku zakazano mu wjazdu na teren Wielkiej Brytanii z powodu jego domniemanych kontaktów z mafią." ciekawe... Sinatra ponoć też miał jakieś powiązania... podobno mafia utorowała mu drogę do sławy, a postać Johnny'ego Fontaine'a była wzorowana właśnie na nim. Poszukam jakiegoś info na temat Rafta.

  • Bruce_Lee On nie chciał być kojarzony tylko z ról gangsterskich bo w życiu prywatnym był gangsterem. Nie chciał żeby mu grzebano w prywatnych sprawach i wykryto ciemne interesy. Brali go do filmu bo nie grał gangstera tylko nim był. A że to był czas filmów gangsterskich to pasował do profilu. Odrzucał mnóstwo ofert i dzięki temu Bogart został gwiazdą. Np. odrzucił ofertę gry w filmie " ślepy zaułek" bo to był klasyczny gangsterski film. Unikał takich filmów. Ale dzięki temu zagrał tam Bogart i przestał być zwykłym podrzędnym aktorem. Stał się gwiazdą. Zresztą uwielbiam Bogarta bez względu na okoliczności dostania roli.

  • Dorota74 Bogart w 'Dead end' jeszcze nie stal sie gwiazda - stal sie nia dzieki 'High Sierra' a role Mad Doga Earle odrzucil wlasnie Raft. I George mial jeszcze propozycje zagrania w 'Sokole Maltanskim' i 'Casablanca' - ale role odrzucal bo mu sie nie podobaly, a one umacnialy slawe Bogarta, i spowodowalo to, ze George go znienawidzil z zazdrosci, a jego kariera zaczela upadac i utknal na zawsze w pobocznych rolach gangsterow. To ze byl gangsterem to pierwsze slysze - ale wiem ze kumplowal z Bugsy'm Siegelem i Mickey Cohenem - co bylo ukazane w filmie 'Bugsy' z 1991 - a George'a zagral Joe Mantegna. Druga ciekawostka jest taka, ze James Cagney zadarl z kims a mafia wydala na niego wyrok - i George poprzez swoje kontakty go anulowal, ratujac koledze zycie, a sam James dowiedzial sie o tym po wielu latach i wspomnial ten watek w swojej biografii.