Gina Carano 

Gina Joy Carano

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":6740,"rate":6.916023738872403,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":10,"rate":6.8,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":2,"rate":8.5,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}}]
6,9
6 740 ocen gry aktorskiej
Gina Carano
Carano urodziła się w Dallas w Texasie. Córka Glenna Carano i Dana Cason. Ma dwie siostry, jedną starszą i jedną młodszą. Jej ojciec grał dla Dallas Cowboys w latach (1977-1983) i dla USFL Pittsburgh Maulers jako starter w 1984 roku .Ukończyła Trinity Christian High School w Las Vegas, NV gdzie poprowadziła drużynę koszykówki dziewczyn do stanowego tytułu. Grała również w siatkówke i softball. Uczęszczała na University of Nevada, w Reno rok, a następnie University of Nevada, w Las Vegas przez kolejne trzy lata, gdzie zrobiła magisterke z psychologii.
Carano rozpoczeła karierę w Muay Thai. Po osiągnięciu w Muay Thai rekordu 12-1-1, otrzymała ofertę udziału w pierwszej w historii żeńskiego MMA, pokazowej walce gali "World Pro Fighting"' w Las Vegas z Rosi Sexton z Wielkiej Brytanii.

10 lutego 2007 r walczyła na gali , Showtime EliteXC, z Julie Kedzie gdzie wygrała przez jednomyślną decyzje sędziów, w walce uznanej później za "walkę wieczoru" . Kolejną walke Carano stoczyła 15 września 2007 r., dla Showtime EliteXC, gdzie pokonała Tonye Evinger przez submission. Było to jej pierwsze zwycięstwo tego typu.

Carano pokonała też byłą mistrzynie "Hook N Shoot" Kaitlin Young na "EliteXC: primetime" w dniu 31 maja 2008 roku. Dzień przed walką, Carano nie osiągneła wymaganej wagi dla jej walki (140 funtów (63.5 kg)) po zważeniu miała 144,5 ( 65,5 kg). Carano zbiła uzgodnione 12,5% i została dopuszczona do walki.
Ostatnią walkę Gina stoczyła z Kelly Kobold w dniu 4 października 2008 r. na gali
EliteXC: Heat na Florydzie transmitowanej przez CBS. Przed walką było sporo kontrowersji nad tym, czy Ginie uda sie zbić wagę do tej walki, gdyż walczyła tylko raz w zeszłym roku i nie osiągneła wymaganej wagi w tym czasie. Gina krytyków zapewniała , że będzie w stanie osiągnąć wagę, ponieważ miała wynajętego specjalistę od żywienia, aby pomóc jej z dietą. Na ważeniu przed walką Gina Carano ważyła 142,75 funtów na swojej pierwszej próbie. Po usunięciu biustonosza, zakryta ręcznikiem Carano osiągneła po raz drugi na 142,5 funtów. Na jej trzeciej próbie już bez ubrania Carano ważyła 141 funtów, osiągając z powodzeniem wagę. Gina wygrała tą walkę przez jednomyślną decyzje sędziów , cały czas kontrolując Kobold uniemożliwiając jej obalenia i punktując uderzeniami i kopnięciami. Do dziś pozostaje niepokonana. Na lutego 2009 r. planowana jest jej kolejna walka z również niepokonaną Cristiane "Cyborg" Santos, ale w kontekscie bankructwa federacji "Elite" do walki dojdzie prawdopodobnie w innej organizacji.
Carano wystąpiła tez w filmie "Ring Girls" .W oparciu o prawdziwe wydarzenia, "Ring Girls" jest prowadzoną w szybkim tempie opowieścią o pięciu amerykańskich kobietach z Las Vegas, które jadą na "The Ultimate Challenge"- turniej kobiecych walk Muay Thai, najlepszych zawodniczek świata.
Wystąpiła również w emitowanym na NBC show "American Gladiators" jako "Crush", oraz zagrała w filmie Michaela Jai White'a "Blood and Bone " (2008). Wystąpiła również w grze komputerowej "
Command & Conquer: Red Alert 3 " jako Natasza.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 kwietnia 1982

miejsce urodzenia: Dallas, Teksas, USA

wzrost: 173 cm

Ukończyła Trinity Christian High School w Las Vegas (Nevada, USA).
Ma dwie siostry - starszą Casey i młodszą Christie.
Ubiegała się o rolę Gamory w filmie "Strażnicy Galaktyki" po tym, gdy odrzuciła ją Olivia Wilde. Angaż jednak otrzymała Zoe Saldana.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych