Graham Masterton

8,9
13 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Graham Masterton

Jaka waszym zdaniem jest najlepsza książka Mastertona?

Syaimaral_sama

wyjklęty i manitou-jak narazie tylko te czytałam;)

Syaimaral_sama

Jak dla mnie Rytuał, bardzo krwawy i co najważniejsze rzeczywisty. A oprócz tego to Zwierciadło Piekieł, Demon Zimna, Podpalacze Ludzi, a z thrillerów Głód oraz Geniusz. Właśnie jestem w trakcie czytania Krwi Manitou, póki co spoko :) a jaki jest Twój pogląd na temat jego książek??

PaczEgg

Mi się podobały "Ikon", "Szary Diabeł" i "Bezsenni"

Syaimaral_sama

Ja uważam za najlepszą książkę Mastertona GŁÓD oraz BEZSENNYCH. Ogólnie bardzo lubię jego książki, ale można zauważyć ten sam schemat gdyby porównać niektóre książki. No nie powiem miał kilka ciekawych pomysłów jak na przykład IKON, ale zawiodłem się na końcówce.

bennyhillshow

Uwielbiam tego pisaza, uwazam nawet ze ciekawsze pisze horrory od Stephena Kinga :) na razie moja ulubiona ksiazka to Walhalla.

Chris1985

Jak dla mnie jest wspaniałym pisarzem.... Ostatnio nie czytam innych książek tylko jego.... Właśnie jestem w trakcie czytania PLAGI..... Ze wszytskich książek jakie do tej pory przeczytałam (oczywiście książk Mastertona) najbardziej podobały mi się: MANITOU, ZEMSTA MANITOU, !KREW MANITOU!, WYBUCH, SFINKS(to była pierwsza przeczytana przeze mnie jego książka) no i jak narazie to tyle... Jako najgorszą jego książkę uważam SZATAŃSKIE WłOSY....

Syaimaral_sama

Moim zdaniem to BEZSENNI. Była to pierwsza książka Mastertona, którą przeczytałem. Poziom był bardzo wysoki, muszę dodać, że klimat jest niesamowity, więc zacząłem czytać kolejne książki tego autora, ale w porównaniu do bezsennych wypadają gorzej. Oczywiście nie mówię, że są złe też mi się podobały po prostu Bezsenni to najlepsza książka Grahama. Może kiedyś to zekranizują :)
Pozdrawiam wszystkich fanów tej książki i twórczości Mastertona.

Syaimaral_sama

Mnie sie podobały najbardziej: "Trans śmierci" i "Wyklęty". Wspaniały pisarz, zaraz obok Stephena Kinga. Pozdrawiam

Syaimaral_sama

Ja uwielbiam Zjawe oraz wojownikow nocy a ponadto przeczytalam jeszcze: Plage, dziedzictwo, sfinks, rytual, kostnica, cialo i krew i wykletego :p

użytkownik usunięty
Syaimaral_sama

*Bezsenni
*Tengu
*Dziecko Ciemności
*Zaklęci
*Czarny Anioł
*cała reszta:):):)

Syaimaral_sama

Cala seria Rook zdecydowanie!A no i Bonnie Winter

Syaimaral_sama

Przeczytałam 'Szarego Diabła' i sięgnęłam po następną książkę Mastertona!

-Anioł Jessiki
-Krew Manitou
-Sfinks

Szary diabeł najbardziej mi się spodobał!

Syaimaral_sama

Najbardziej podobaly mi sie ksiazki:
-Czarny anioł
-Zakleci
-Bezsenni

Syaimaral_sama

"Manitou" uwielbiam tą książkę mój ulubiony horror.

Syaimaral_sama

Najlepsze to
Walhalla
Manitou
Te horrory kończą sie w sposób nie przesadzony jak to zwykle bywa u Mastertona. I bardzo dobrze sie je czyta tak jak ny się oglądało film. Naprawdę polecam szczególnie Walhalle

Syaimaral_sama

Aj 1 Masterton jest Genialny. Tuż obok Kinga ;]
Jak na razie przeczytałam:
- Ciało i krew
- Dziecko Ciemności- czytał ktoś może ?
- Czarny Anioł
- Drapieżcy
- Dżin
- Wyklęty ;]
Wszystkie mi się podobały mi przyjemnie zaskoczyły. A najbardziej zaskoczyło mnie "odgrzebywanie" szczegółów z przeszłości danego kraju- jak, np. Z książki "Dziecko Ciemności"- tu popisał się znajomością i kulturą Polską:] i chwała Mu za to :]

Karioka_4

Dziecko Ciemności było pierwszą książką Mastertona, którą przeczytałem. Bałem się spać po jej przeczytaniu.
Jego żona ma korzenie polskie, dlatego Warszawę umiescił w tej książce/

Syaimaral_sama

bezsenni jest zdecydowanie na pierwszym miejscu przyjemnie sie czytalo rowniez serie rook czy jak to sie tam pisze no i tengu tez byla swietna i wybuch thriller cos innego

Syaimaral_sama

"Zaraza", "Festiwal strachu"

Syaimaral_sama

jak dla mnie Manitou - może dlatego, że czytałem ją jako pierwszą?

Syaimaral_sama

Czarny anioł
Manitou
Rytuał
Trans śmierci
Głód
Wyklęty
Ikon
...a tam,wszystkie mi się podobały:)

Syaimaral_sama

Moje ulubione to:
diabelski kandydat,
ciało i krew,
dwa tygodnie strachu - praktycznie każde opowiadanie z tej książki bardzo mi się podobało,
nocna plaga - ogólnie nie lubię serii z wojownikami nocy, ale ta książka przypadła mi bardzo do gustu,
rytuał,
sfinks,
zjawa,
krzywa Sweetmana.

Syaimaral_sama

Ja zacząłem czytać książkę pt. "Czarny Anioł". Jestem dopiero przy trzecim rozdziale, ale to co działo się w pierwszym, to był po prostu hardcore. To dopiero moja pierwsza książka tego autora i na razie jest nieźle. W każdym razie, chciałem spytać, czy powstał jakiś film na podstawie jego książki?

suaweq

Jak narazie to powstał Manitou, film stary bo z 1978 roku jak się nie mylę.

Syaimaral_sama

Ja przeczytałam narazie tylko ,,Kostnicę"

Syaimaral_sama

Wszystkie z "Cialem i krwia" wlacznie :).

użytkownik usunięty
Syaimaral_sama

Rytuał wymiata! Szkoda, że to nie film :(

Syaimaral_sama

Bezapelacyjnie Wyklety. Szczyt jego mozliwosci pisarskich zaraz obok Manitou.

Scarlatti

Przeczytałam ponad 20 jego książek i muszę przyznać, że najbardziej podobała mi się Walhalla. Oczywiście każda jego książka ma w sobie coś, ale Walhalla jest trochę inna od reszty. Wyjątkowa. W ogóle, jest to najlepszy horror jaki czytałam ;]
Przymierzam się również do "Zaklętych", podobno jest porównywalna z Walhallą. ;)

magvalley

ja przeczytalam wszystkie, ktore sa dostepne na polskim rynku i mimo wszystko nadal uwazam, ze Wyklety to dzielo, w ktorym zawiera sie praktycznie wszystko, czego wymagam od jego ksiazek. przez kilka dni po przeczytaniu (nawet ktoryms z kolei) strasznie balam sie zasypiac. Ogolnie to jedyny autor, ktorego ksiazki powoduja, ze boje sie spac.

Scarlatti

U mnie na czele pozostaje GŁÓD i BEZSENNI. Dołączam DEMONY NORMANDII i ZARAZA.

bennyhillshow

Jak dla mnie to "Wyklęty" bo to moja pierwsza, ale niestety im więcej się jego książek przeczyta to zauważa się pewien schemat;/
"Manitou", "Kostnica" to też ten sam schemat ale też są nie złe

Dude_

Przeczytlam juz tyle jego ksiazek,ze tak naprawde nie pamietam co było w której.Rzeczywiscie im głebiej w las tym bardziej mozna zauwazyc ten sam schemat.
Najbardziej w pamieci zapadł mi "Rytuał" i to chyba dlatego,ze to była pierwsza książka Mastertona , którą przeczytalam.Na pewno bardzo podobały mi sie jeszcze:Krzywa Sweetmana , Zwierciadło Piekie i Tengu.

Syaimaral_sama

Najlepsza?
Zdecydowanie 'Festiwal strachu'
Polecam każdemu kto lubi się bać i ma mocne nerwy.

Syaimaral_sama

Uwielbiam większość jego książek, ale chyba najbardziej specyficzną jest
"Głód". Dałabym jej lekko 10/10;)

Syaimaral_sama

Zdecydowanie "Głód" i "Manitou", oprócz nich najbardziej zapadła mi w pamięci "Kostnica" bo to była pierwsza książka G. Mastertona jaką przeczytałam:)

anetka2a

ja dopiero wkręcam sie w te klimaty. właśnie skończyłem wybuch i musze powiedziec że ciekawa książka. ma ona w sobie coś takiego co jeży włos na głowie. musze sięgnąć po kolejne książki grahama. co byście polecili jako następną lekture?

clown

Głód!

Jimmy

Drapieżcy (8,5/10), 'Bezsenni' (8/10)

Maltrick

Najlepsza jego książka to zdecydowanie "Wyklęty"! Godne polecenia są także "Drapieżcy" czy "Bezsenni".

Syaimaral_sama

Zdecydowanie "Zaklęci".Zaraz potem "Wyklęty" i "Tengu".Poza tym polecam "Wyznawców płomienia"...

użytkownik usunięty
wes4

Hmm...Ja niedawno zakonczylam czytac Rytual i musze pzyznac ze to jena z jego najlepszych ksiazek.
Ale Wojownicy Nocy i Walhalla tez sa swietne :)

Syaimaral_sama

praktycznie każda :P
największy sentyment mam do Demony Normandii bo to pierwsza jaką przeczytałem książkę od GM.

Syaimaral_sama

Jak dla mnie "Rytuał", "Zaklęci", "Wyklęty", "Drapieżcy" i "Bezsenni". Moja ulubiona 5 :)

GrimoireTrismegistos

Walhalla jak dla mnie the best :)

Syaimaral_sama

Ja nie mam ulubionej książki Masterton'a gdyż uwielbiam całą serię : Rook". Przede wszystkim " Rook" , "Kły i pazury" , "Strach" , I "Syrena". Ostatnio przeczytałam "Szary diabeł" i "Muzyka z zaświatów" są to tak dobre książki, że nawet namówiłam babcię do ich przeczytania oraz ciocię:) Bardzo mi się podoba to że Masterton łączy horror z erotykiem ;) I zawsze trafia w mój gust , co nie zawsze udaje się Stephen'owi King'owi. Posiadam w swej prywatnej kolekcji 9 książek :)
1. Graham Masterton „ Zjawa ”
2. Graham Masterton „ Śmiertelne sny ”
3. Graham Masterton „Wyznawcy płomienia ”
4. Graham Masterton „ Duch ognia ”
5. Graham Masterton „ Drapieżcy ”
6. Graham Masterton „ Zaklęci ”
7. Graham Masterton „ Muzyka z zaświatów ”
8. Graham Masterton „ Szary diabeł „
9. Graham Masterton „ Masterton”

Syaimaral_sama

polska strona na temat Mastertona h t t p s : / / w w w . f a c e b o o k . c o m / M a n i t o u T h e

puma

Piata Czarownica naprawde wciaga a te osoby co lubia i chca czytac to nawet w ciagu pare dni moga przeczytac mimo ze ma ponad 300 kartek, Sfinks przecztytałem tez to druga ksiazka a trzecia to Zwierciadło piekieł zamierzam czytac a czy dobra jest?

xxxfilmen

czytałam "Zwierciadło piekieł" jest dość średnie jak na mój gust. początek jest dość niezły, stopniowe budowanie napięcia, ale dalej nie ma "wielkiego bum". Masterton ma lepsze książki, można sobie darować ;)

Syaimaral_sama

- Szary Diabeł
- Ciało i krew
- Anioł Jessiki
- Bonnie Winter
- Piąta Czarownica
- Krew Manitou
- Zwierciadło piekieł
- Seria 'Rook'
i wiele wiele innych, które tu już zostały wymienione (:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones