Hailee Steinfeld 

Hailee Caribe Steinfeld

7,8
12 214 ocen gry aktorskiej
Hailee Steinfeld
Urodziła się w 1996 roku jako córka dekoratorki wnętrz i instruktora fitness. Jej wujek to Jake Steinfeld, słynny trener gwiazd, który pomagał m.in. przygotować się Harrisonowi Fordowi do roli Indiany Jonesa. Gwiazda ma korzenie żydowsko- filipińskie.
Uczęszczała do Ascension Lutheran School, ale kiedy w 2008 rozpoczęła karierę filmową, przeszła na nauczanie indywidualne - w domu. Początkowo występowała w filmach krótkometrażowych i serialach dla nastolatków. Jej pierwsza rola to postać Heather w "Heather: A Fairy Tale", później pojawiła się też w nagradzanym "She's a Fox". Wzięła udział w kilku reklamach oraz gościnnie grała w programach telewizyjnych. W 2010 roku została przez braci Coen wybrana spośród 15 tysięcy kandydatek do roli Mattie Ross, silnej i niezależnej młodej dziewczyny w ich westernie "Prawdziwe męstwo". Film otworzył 61. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie. Za swój występ, mając zaledwie 14 lat, była nominowana do Oscara oraz wielu innych prestiżowych nagród, włączając nagrodę Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych i BAFTA.
Zrobiła sobie krótką przerwę od grania, ale na 2013 rok zaplanowano 5 premier z jej udziałem, w tym najnowszą adaptację "Romeo and Juliet" oraz "Can a Song Save Your Life?", gdzie pojawi się u boku Keiry Knightley.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 11 grudnia 1996

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 173 cm

Critics' Choice
Zdobyła Critics' Choice, 2 inne nagrody oraz 21 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Ma starszego brata Griffina (ur. 09.01.1994).
Była brana pod uwagę do roli Katniss w filmie "Igrzyska śmierci". Ostatecznie angaż otrzymała Jennifer Lawrence.
Jej ojcem jest Peter Steinfeld.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych