Hans ZimmerI

Hans Florian Zimmer

8,6
51 105 ocen muzyki
powrót do forum osoby Hans Zimmer

Zimmer skomponował wiele interesujących soundtracków ale mnie rozwalił na łopatki ścieżką dźwiękową do Króla Lwa- tak nostalgicznej, przejmującej muzyki, idealnie komponującej się z akcją filmu z lat 90, nie pamiętam.

użytkownik usunięty
Bersi89

Mało słuchałeś.

Po jednym zdaniu wywnioskowałeś ile słuchałem? Gratuluję poczucia humoru. Ale co do jednego masz rację- na codzień nie słucham muzyki poważnej.

użytkownik usunięty
Bersi89

Ma rację.

Bersi89

Zimmer niewiele ma wspólnego z muzyką poważną.

Mercyful85

Nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chodzi o muzykę filmową lub symfoniczną, jak wolisz.

użytkownik usunięty
Bersi89

Muzyka z Piratów z Karajebów 10 razy lepsza.

Piraci z Karaibów to nie jest film z lat 90, na drugi raz czytaj ze zrozumieniem.

użytkownik usunięty
Bersi89

Przeoczyłem ;(

użytkownik usunięty
Bersi89

Eric Serra - Piąty element, Leon zawodowiec
Jon Brion - Magnolia
Philip Glass - Truman Show
Joe Hisaishi - Księżniczka Mononoke
Wojciech Kilar - Drakula
Vangelis - 1492: Wyprawa do raju
Trevor Jones - Ostatni Mohikanin

same perełki!

Z tych tytułów co podałeś znam dobrze ścieżkę dźwiękową z Ostatniego Mohikanina, Leona Zawodowca, Piątego Elementu oraz muzykę Vangelisa z Wyprawy do raju i rzeczywiście jak piszesz- same perełki. Truman Show i Drakulę widziałem już dawno i niestety nie pamiętam muzyki z tych filmów. Mam sentyment do Króla Lwa bo to jest film animowany z mojego dzieciństwa dlatego tak cenię sobie ten soundtrack- nie musimy się zgadzać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones