Hans ZimmerI

Hans Florian Zimmer

[{"id":4,"name":"music","above5p":true,"career":{"name":"kompozytor"},"ranking":{"name":"Muzyki","link":"/person/ajax/roles/307/4","url":"/ranking/person/music"},"rating":{"count":42808,"rate":8.613927303307793,"desc":"ocen","profession":"muzyki"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/307/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":11,"rate":8.090909090909092,"desc":"ocen","profession":"występów osoby"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/307/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":5,"rate":4.4,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}}]
8,6
42 808 ocen muzyki
Początkowo to on był łączony z pracą nad ścieżką dźwiękową do filmu "Zakładnik". Zastąpił go James Newton Howard.
Był producentem piosenki "The History of the World (Part 1)" brytyjskiego zespołu punkowego The Damned. Piosenka ta znajduje się na czwartym albumie grupy, zatytułowanym "The Black Album".
Pierwotnie miał skomponować muzykę do filmu "Wróg publiczny". Zastąpili go Trevor Rabin i Harry Gregson-Williams.
Początkowo miał stworzyć muzykę do filmu "Podróż do Nowej Ziemi". Ostatecznie jego miejsce zajął James Horner.
Razem z producentem muzycznym Jayem Rifkinem założył w Hollywood pierwsze zalegalizowane stowarzyszenie zrzeszające kompozytorów muzyki filmowej o nazwie Media Ventures.
W swojej muzyce używa elementów charakterystycznych dla różnych kultur. Przykładami są wykorzystanie plemiennych, monotonnych śpiewów w "Królu Lwie", ukulele w "Pearl Harbor" oraz gitary ze śpiewem w filmie "Gladiator".
Poza pracą kompozytora Zimmer jest szefem działu muzyki filmowej DreamWorks. To pierwsza nominacja kompozytora na takie stanowisko od czasów Dimitriego Tiomkina w MGM i Alfreda Newmana w 20th Century Fox.
Napisał muzykę do 4-minutowej reklamy samochodu marki Maybach.
Mimo że Hans Zimmer nie napisał ani jednej nuty do ścieżki dźwiękowej filmu "The Whole Wide World", figuruje obok Harry'ego Gregsona-Williamsa jako kompozytor.
Tony Scott chciał, aby stworzył muzykę do filmu "Gliniarz z Beverly Hills II", ale wytwórnia Paramount nalegała na ponowne zatrudnienie Harolda Faltermeyera, który ostatecznie dostał tą funkcję.
W 2014 roku wystąpił w teledysku Alicii Keys do piosenki "It's On Again".
W 2018 roku wystąpił w kampanii reklamowej marki samochodów Range Rover pt. "Scoring the drive".