Harmony Korine 

6,6
353 oceny pracy reżysera
Harmony Korine
Harmony Korine to człowiek instytucja nowojorskiej bohemy: reżyser, pisarz, scenarzysta, artysta wizualny, kumpel Wernera Herzoga, Leo DiCaprio i Sonic Youth. Towarzysz życia ekscentrycznej modelki, aktorki i muzy Chloe Sevigny. Tekściarz Bjork i twórca pierwszego amerykańskiego filmu zrealizowanego według zasad Dogmy 95. Autor eksperymentalnej powieści i punkujący skejt z ulicy Nowego Jorku. Urodzony w 1974 roku syn walczących z kapitalizmem trockistów, wychowywał się w stolicy country Nashville i na nowojorskim Queensie. Nie skończył szkoły średniej. Kiedy miał 19 lat, napisał scenariusz filmu "Dzieciaki". Opisał w nim po prostu doświadczenia swojego środowiska - nihilistycznych, zdemoralizowanych i zagubionych nastolatków z robotniczych dzielnic wielkiego miasta. Poznał wówczas Larry'ego Clarka, reżysera i fotografa, który z aparatem penetrował subkulturę skejtów. David ClarkaClarka zafascynował Korine i jego świat - szybko zdecydował się na realizację "Dzieciaki (1995)Dzieciaków". Powstał jeden z najbardziej kontrowersyjnych filmów lat 90. - bezwzględność i brutalność wyalienowanego pokolenia budziły fascynację pomieszaną z odrazą. Korine stał się sławny. Mimo to projekt jego debiutanckiego filmu "Skrawki" nie wzbudził entuzjazmu decydentów od kina. Wąchanie kleju, prostytucja nieletnich, seks z osobą z zespołem Downa, mordowanie i stepowanie w jednym filmie przerażało nawet najodważniejszych producentów. Korinem zaopiekował Cary Woods  z Fine Line, który wyłożył na film swoje prywatne pieniądze.
więcej

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 4 stycznia 1973

miejsce urodzenia: Bolinas, Kalifornia, USA

wzrost: 173 cm

żona Rachel (od 2007), córka Lefty Bell
Wyreżyserował następujące teledyski:
- 1998 r. - "Sunday" - Sonic Youth;
- 2004 r. - "No More Workhorse Blues" - Will Oldham;
- 2006 r. - "Living Proof" - Cat Power;
- 2012 r. - "Gold On The Ceiling" - The Black Keys;
- 2016 r. - "Needed Me" - Rihanna.
Jest bratem scenarzysty i aktora Avi Korine.
Uczęszczał do Hillsboro High School w Nashville (Tennessee, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

1. Spring Breakers [10/10]
2. Trash Humpers [7/10]
3. Skrawki [5/10]
4. Julien Donkey Boy [5/10]
5. Mister Lonely [5/10]

Mam tendencję do wyczuwania pseudointelektualizmu, hipsterstwa i sztucznej głębi, czyli typowych pożywek różnej maści quasi-inteligencików oraz Niezwykle Uduchowionych Osobników, co to niczym mickiewiczowski Konrad wzbijają się ponad pusty, zapchlony gmin kwestionujący ich boskość i dumnie rzucają "nie rozumiecie" przy...

więcej

Czy ktoś mógłby wyjaśnić jaki jest przekaz "Snowballs" ? Jaka jest interpretacja tych wszystkich dziwnych elementów w filmie ? Czy to w ogóle ma jakiś sens, czy ma po prostu szokować i tyle ?

Jak w temacie.

"Umshini Wam" Die Antwoord
https://www.youtube.com/watch?v=eMVNjMF1Suo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones