Henry Ewan Golding

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/2609958/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":2782,"rate":7.315600287562904,"desc":"oceny"}}]
7,3
2 782 oceny gry aktorskiej
Henry Golding

Henry Golding urodził  się w miejscowości Betong w Malezji Wschodniej. Jest synem Margaret Likan Golding, Malezyjki ibańskiego pochodzenia, oraz anglika, Clive'a Golding'a.
Rodzina przez prawie pięc lat mieszkała w Terengganu na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Malezyjskiego. Następnie, gdy Henry miał osiem lat, przeprowadzili się do brytyjskiego hrabstwa Surrey. Chłopak uczęszczał tam do Warwick School w mieście Redhill.
Przed aktorskim debiutem zajmował się przez kilka lat fryzjerstwem w jednym z londyńskich salonów na Sloane Street. W wieku 21 lat przeprowadził się do Kuala Lumpur, by zająć się aktorstwem.
W marcu 2017 roku ogłoszono, że Henry zagra w filmie "Bajecznie Bogaci Azjaci" u boku Constance Wu. Po raz pierwszy przykuł uwagę reżysera Jon'a M. Chu przez jego księgową Lisę-Kim Ling Kuan. Urok osobisty i osobowość mężczyzny zapewniły mu rolę pierwszoplanową w produkcji. "Bajecznie Bogaci Azjaci" ukazali się w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie 15 sierpnia 2018 roku i zostali docenieni przez krytyków filmowych. Przez zaledwie weekend film stał się numerem 1. w tych krajach. Po tym sukcesie kariera Golding'a zaczęła się rozkręcać. Zagrał w takich produkcjach jak "Zwyczajna Przysługa" z Anną Kendrick, czy "Last Christmas".
W Nowy Rok 2011 Henry poznał Liv Lo, prezenterkę telewizyjną i instruktorkę jogi z Tajwanu. Zaręczyli się cztery lata później, a ślub odbył się w sierpniu 2016 roku w malezyjskim stanie Sarawak.

Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 lutego 1987

miejsce urodzenia: Kuching, Malezja

wzrost: 186 cm

1 nagroda i 2 nominacje
żona Liv Lo (od 20.08.2016)