Henry Golding 

Henry Ewan Golding

7,2
5 011 ocen gry aktorskiej
Henry Golding
Henry Golding urodził  się w miejscowości Betong w Malezji Wschodniej. Jest synem Margaret Likan Golding, Malezyjki ibańskiego pochodzenia, oraz Anglika, Clive'a Goldinga.
Rodzina przez prawie pięć lat mieszkała w Terengganu na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Malezyjskiego. Następnie, gdy Henry miał osiem lat, przeprowadzili się do brytyjskiego hrabstwa Surrey, gdzie uczęszczał do tamtejszej Warwick School w mieście Redhill.
Przed aktorskim debiutem zajmował się przez kilka lat fryzjerstwem w jednym z londyńskich salonów na Sloane Street. W wieku 21 lat przeprowadził się do Kuala Lumpur, by zająć się aktorstwem.
W marcu 2017 roku ogłoszono, że Henry zagra w filmie "Bajecznie Bogaci Azjaci" u boku Constance Wu. Po raz pierwszy przykuł uwagę reżysera Jona M. Chu dzięki jego księgowej, Lisie-Kim Ling Kuan. Urok osobisty i osobowość mężczyzny zapewniły mu rolę pierwszoplanową w produkcji. "Bajecznie Bogaci Azjaci" mieli premierę w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie 15 sierpnia 2018 roku i zostali docenieni przez krytyków filmowych. Przez zaledwie weekend film stał się numerem 1. w tych krajach. Po tym sukcesie kariera Goldinga zaczęła się rozkręcać. Zagrał w takich produkcjach jak "Zwyczajna Przysługa" z Anną Kendrick, czy "Last Christmas".
W Nowy Rok 2011 Henry poznał Liv Lo, prezenterkę telewizyjną i instruktorkę jogi z Tajwanu. Zaręczyli się cztery lata później, a ich ślub odbył się w sierpniu 2016 roku w malezyjskim stanie Sarawak.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 lutego 1987

miejsce urodzenia: Kuching, Malezja

wzrost: 186 cm

żona Liv Lo (od 20.08.2016), córka (31.03.2021)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones