Hristo Shopov 

Hristo Naumov Shopov

7,7
2 254 oceny gry aktorskiej
Hristo Shopov
Hristo Naumov Shopov jest jednym z najpopularniejszych bułgarskich aktorów filmów familijnych. Jest synem aktora Naum Shopova, który grał w licznych produkcjach w późnych latach pięćdziesiątych. W 1981 roku zadebiutował w filmie "Breathe, Little Man!". Po sukcesie produkcji, Hristo Shopov był zasypywany propozycjami ról w kraju ojczystym, w filmach takich jak: "Love-Summer of a Schlep" oraz " Requisite", jak i niskobudżetowych produkcjach amerykańskich kręconych w Europie Wschodniej: "Octopus", "Mindstorm", "Interceptor Force 2" i "Alien Hunter". W 2002 roku wystąpił u boku Davida Arquette, Steve'a Buscemi i Harvey'a Keitel'a w dramacie o Holocauście "Szara strefa".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 4 stycznia 1964

miejsce urodzenia: Sofia, Bułgaria

Jego rodzicami są Nevena Simeonova i Naum Shopov.
Mary Soan, pierwszy asystent reżysera filmu "I Am David", zarekomendował go Shail Rubin zajmującej się castingiem do filmu "The Passion of the Christ" jako kandydata do roli Poncjusza Piłata. Hristo Shopov otrzymał rolę po krótkiej rozmowie z Melem Gibsonem.
Uczęszczał do Bulgarian National Academy of Theatre and Film Art (Bułgaria), gdzie spotkał swoją przyszła żonę - Marianę.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych