Jim Caviezel 

James Patrick Caviezel

8,4
15 317 ocen gry aktorskiej
Jim Caviezel
James Caviezel rozpoczynał karierę aktorską od drobnych ról w serialach telewizyjnych, między innymi w "Cudownych latach" (1988) i "Murder, She Wrote" (1995). W kinie aktor zadebiutował w epizodycznej roli w niezależnym filmie Gusa Van Santa "Moje własne Idaho" (1991) z Riverem Phoenixem i Keanu Reevesem. Pojawił się też jako Warren, najmłodszy z braci Earpów, w westernie "Wyatt Earp" (1994) Lawrence'a Kasdana. Następnie aktor zagrał niewielką rolę pilota w filmie akcji z Seanem Connery i Nicholasem Cagem "Twierdza" (1996). W "G.I. Jane" (1997) Ridleya Scotta, z Demi Moore w głównej roli, aktor pojawił się jako jeden z rekrutów. Za rolę szeregowca Witta w filmie wojennym "Cienka czerwona linia" (1998) nominowano go do nagrody związku krytyków filmowych w Chicago dla najbardziej obiecującego aktora. Caviezel powrócił do konwencji historycznej w filmie "Ride with the Devil" (1999) Anga Lee, opowiadającym o amerykańskiej wojnie secesyjnej. Natomiast w filmie Olivera Stone'a o futbolu amerykańskim "Męska gra" (1999) aktor pojawi? się jako Tom D'Amato, syn trenera granego przez Ala Pacino.

Pierwszą główną rolę James Caviezel otrzymał w filmie "Częstotliwość" (2000) Gregory Hoblita. Jako John Sullivan, młody nieszczęśliwy policjant, którego właśnie opuściła dziewczyna. W filmie obyczajowym "Podaj dalej" (2000) aktor wystąpił u boku Helen Hunt jako bezdomny Jerry, zamieszkujący w garażu. Następnie stworzył ekscytujący duet z Jennifer Lopez w thrillerze "Oczy anioła" [01] Louisa Mandokiego oraz brawurowo zagrał tytułowego bohatera w kolejnej wersji "Hrabiego Monte Christo" [02]. Największym jak dotąd wyzwaniem aktorskim dla Caviziela jest rola Jezusa Chrystusa w "Pasji" [03] wyreżyserowanej przez Mela Gibsona.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 września 1968

miejsce urodzenia: Mount Vernon, Waszyngton, USA

wzrost: 188 cm

żona Kerri Lyn Elizabeth Browitt (od 20.07.1996)
Pozował do katalogu odzieżowego GAP.
Miał zagrać Cyclopa w "X-Men", ale odrzucił rolę, by wystąpić w filmie "Częstotliwość". Angaż otrzymał James Marsden.
Podczas kręcenia filmu "Pasja" zwichnął bark i poraził go piorun.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Przed zagraniem Jezusa Chrystusa, Mel Gibson oznajmił mu, że będzie miał ciężko w Hollywood, jeżeli zdecyduje się odtworzyć główną rolę. Jak wiadomo Hollywood nie jest za wyznawaniem wiary w Boga(chrześcijaństwo). Illuminaci=Hollywood.

a szkoda

Jeżeli o mnie chodzi to JC jest przystojniakiem,a Wy co na ten temat uważacie?

No ok, nie oglądałem zbyt dużo filmów z nim, ale oglądałem Pasję (miałem ten temat dodać kilka tygodnia temu, ale ...) i pytam się gdzie oscar? Albo chociaż nominacja, przecież zajebiście zagrał !!!

Jezusa zagrał doskonale, a Hobbesa w "Planie ucieczki" czy Dantesa w "Hrabia MC" jeszcze lepiej. Fenomenalny gość, mój absolutny top

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones