Iain De Caestecker 

7,8
2 276 ocen gry aktorskiej
Iain De Caestecker
Iain De Caestecker jest szkockim aktorem. Urodził się 29 grudnia 1987r. w Glasgow, Szkocja (Wielka Brytania) potem zamieszkał w Londynie. Jest synem dwojga doktorów, dlatego jego matka chciała, by on także został lekarzem. 
Już jako dziecko myślał o karierze aktorskiej. Razem z bratem kręcili krótkie filmiki, w których Iain grał, a jego brat je reżyserował. Matka, mimo że wybrał zawód aktora, a nie lekarza, bardzo go wspierała. Jego idolem w dzieciństwie był Ewan McGregor, ale gdy już poważniej zaczął myśleć o zawodzie aktora stał się nim Tom Hanks. Wtedy też zaczął uczęszczać na warsztaty aktorskie.
Pierwszym filmem z jego udziałem był krótki film "Billy and Zorba", w którym wystąpił razem ze szkockim aktorem Jamesem Cosmo. W 2000 r. zagrał małą rolę w filmie "Mały wampirek". Po tym już zaczął regularnie grać w telewizji i filmach w Wielkiej Brytanii. W tym samym czasie studiował w Langside College.
Za rolę Jamesa Herriota w serialu "Young James Herriot" z 2011 r. był nominowany do nagrody BAFTA dla najlepszego aktora. W tym samym roku zagrał główną rolę w serialu "The Fades", który zdobył nagrodę BAFTA dla "Najlepszego serialu telewizyjnego" W 2013 De Caestecker wystąpił w video Gabrielle Aplin "Please Don't Say You Love Me". Coraz częściej można go także zobaczyć w produkcjach amerykańskich takich jak "Agenci T.A.R.C.Z.Y.", gdzie wciela się w rolę Leo Fitza.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 29 grudnia 1987

miejsce urodzenia: Glasgow, Szkocja, Wielka Brytania

Ma brata.
 Wraz z Ophelia Lovibond wystąpił w teledysku Gabrielle Aplin - Please Don't Say You Love Me
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych