Imelda Staunton 

Imelda Mary Philomena Bernadette Staunton

7,9
11 095 ocen gry aktorskiej
Imelda Staunton
Imelda Mary Philomena Bernadette Staunton urodziła się 9 stycznia 1956 roku w Londynie. Wychowywała się w rodzinie irlandzkich katolików. Jej ojciec, Joe Staunton był robotnikiem. Matka, Bridie McNicholas zarabiała jako fryzjerka. Bardzo lubiła grać na skrzypcach i akordeonie. Swoją miłością do muzyki zaraziła córkę.

Imelda uczęszczała do katolickiej szkoły La Sainte Union w londyńskim Camden. Tam też pierwszy raz miała styczność z aktorstwem. Brała udział w różnorakich przedstawieniach. Dzięki temu została zauważona przez nauczycielkę dykcji, Jackie Stoker, która zajęła się dalszym rozwijaniem jej talentów i uczyła technik wokalnych. Gdy Imelda skończyła 17 lat, dostała się do prestiżowej Royal Academy of Dramatic Art. Po jej ukończeniu, przez siedem lat, wraz z różnymi trupami teatralnymi, podróżowała po kraju.

Jej osiągnięcia związane z teatrem, zostały uhonorowane wieloma prestiżowymi nagrodami. Sławę przyniosły jej także role filmowe i telewizyjne.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 stycznia 1956

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 152 cm

BAFTA
Zdobyła BAFTA, 9 innych nagród i 18 nominacji
awards.label.check_all
mąż Jim Carter (od 10.1983), córka Bessie Beatrice (ur. 25.10.1993)
W 1976 roku ukończyła aktrstwo w Królewskiej Akademii Sztuki Dramatycznej (Royal Academy of Dramatic Art - RADA) w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Odrzuciła rolę w serialu "Gotowe na wszystko".
Rozważano jej kandydaturę do roli pani Lovett w filmie "Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street", która ostatecznie przypadła w udziale Heleny Bonham Carter.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych