serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

The Crown

2016 - 2023
52m
8,2 93 905
ocen
8,2 10 1 93905
7,7 24
oceny krytyków
Po śmierci króla Jerzego VI nową władczynią Wielkiej Brytanii zostaje jego córka Elżbieta II. Kobieta obejmuje tron w momencie, kiedy imperium chyli się ku upadkowi. więcej mniej
The Crown zobacz gdzie obejrzeć online

twórca

gatunek

produkcja

premiera

Złoty Glob
Serial zdobył 8 nagród Złoty Glob, 52 inne nagrody oraz 189 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
The Crown
Zwiastun nr 9 (sezon 6 - część I, polski)
The Crown
Serial Killers "The Crown" - sezon 5
The Crown
Zwiastun nr 8 (sezon 5, polski)
   2023-10-26T18:58:06 https://fwcdn.pl/webv/70/31/67031/67031.4.jpg https://fwcdn.pl/video/trailer/THECROWN.vp9.1080p.webm
Serial Killers
"The Crown" - sezon 5
Na platformie Netflix możecie już zobaczyć piąty sezon niezwykle popularnego serialu "The Crown" będącego portretem 70 lat rządów królowej Elżbiety II. W nowych odcinkach Diana i Karol toczą wojnę w mediach, a rola monarchii jest coraz częściej kwestionowana. Lata 90. przynoszą królowej Elżbiecie II potężne wyzwania. O serialu rozmawiają Małgorzata Steciak i Łukasz Muszyński. 2022-11-15T14:32:38 https://fwcdn.pl/webv/32/65/63265/63265.6.jpg

"The Crown" to historia dwóch z najsłynniejszych adresów świata - Pałacu Buckingham i 10 Downing Street oraz intryg i romansów kryjących się za ważnymi wydarzeniami, które wywarły decydujący wpływ na drugą połowę XX wieku. Dwa dwory pod jedną koroną.

na podstawie
Duncan MacMillan (materiały do scenariusza, historia) / Peter Morgan (sztuka) ...więcej
dystrybucja
Netflix
studio
Left Bank Pictures / Sony Pictures Television / Sony Pictures Television Production UK (współudział)
tytuł oryg.
The Crown
inne tytuły
Paul Bettany był brany pod uwagę do roli księcia Filipa w trzecim i czwartym sezonie serialu, jednak nie był dostępny w trakcie nagrywania zdjęć ze względu na inne zobowiązania. 
Winston Churchill był niewysokim mężczyzną, mierzył bowiem jedynie 173 cm. Aktor grający Churchilla (John Lithgow) ma natomiast aż 193 cm wzrostu.
Serial był kręcony w Borehamwood, Ely, Guildford, Hatfield, Londynie, Wilton (Anglia, Wielka Brytania), Cruden Bay, Newtonmore (Szkocja, Wielka Brytania), Aberystwyth, Caernarfon (Walia, Wielka Brytania) oraz w RPA.
Twórcy The Crown otrzymali największy budżet w historii telewizyjnych produkcji (tylko 4 seria kosztowała 100 mln funtów) i wykorzystują go fantastycznie. Scenografia, zdjęcia czy kostiumy są doskonałe. Jest tu niesamowity rozmach. To serial, który widz może smakować jak najlepsze danie. więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Piękny, niesamowicie wzruszający odcinek. I ogromne brawa za casting młodej Elżbiety - aktorka to kopia Claire Foy, te same rysy, spojrzenie.

Pierwsze cztery sezony pieczołowicie trzymały niemal wzorowy poziom. W przypadku piątego nastąpiło pewne tąpnięcie i to nie ze względu na wymianę śmietanki aktorskiej, ale dramatycznie i narracyjnie skrzydła serialu mocno opadły.
W przypadku 6 sezonu nie ma już mowy o wypadku przy pracy. Twórcy są po prostu wybitnie...

więcej

Twórcy tak bardzo bali się, że obsadzą młodych aktorów w rolach dużo starszych postaci, że chyba popadli w odwrotną skrajność.
Akcja 3 sezonu zaczyna się w roku 1964, kiedy to:
Elżbieta ma zaledwie 38 lat (a gra ją 45-letnia Olivia Colman),
Małgorzata ma 34 lata (Helena Bonham Carter - o zgrozo - skończyła w tym...

więcej

Netflix wydał sporo milionów na ten serial i... było warto. Serial jest w każdym szczególe dopracowany. Muzyka może i się powtarza co odcinek ale bardzo pasuje. Czołówka może i krótka ale zrobiona ze smakiem. Obraz który ogląda się jak film nominowany do Oscarów. Reżyseria, kadry, światło dopracowane i przemyślane....

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones