Isabelle Fuhrman 

8,2
4 097 ocen gry aktorskiej
Isabelle Fuhrman
Isabelle Fuhrman urodzona 25 lutego 1997 roku w Waszyngtonie, w Stanach Zjednoczonych, należy do grona najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia. Wychowywała się wraz ze starszą siostrą Madeline w Atlancie, w rodzinie dziennikarki i doradcy biznesowego. Jej kariera zaczęła się w wieku siedmiu lat, kiedy to jeden z reżyserów w telewizji Cartoon Network zauważył ją czekającą na swoją siostrę. W wyniku tego dostała propozycję udziału w programie "Cartoon Fridays", zaczęła grywać również w w reklamach. Wkrótce potem przeniosła się z rodziną do Los Angeles. 

W 2007 roku otrzymała rolę Grace O'Neil w serialu "Justice", następnie partnerowała Robin Wright i Dakocie Fanning w dramacie "Hounddog" w reżyserii Deborah Kampmeier. Isabelle nie musiała długo czekać na swój pierwszy aktorski sukces. W 2009 roku zagrała główną bohaterkę w horrorze "Sierota". Krytycy docenili jej talent aktorski, a zagraną przez nią postać określili mianem jednego z przykładów wzorcowego aktorstwa dziecięcego ostatnich lat. Sporo rozgłosu przyniósł Isabelle także rok 2012. Zagrała wtedy czarny charakter w "Igrzyskach Śmierci". Film był jednym z najbardziej dochodowych filmów w historii kina. Następnie miała wcielić się w główną bohaterkę w reamake'u horroru "Suspiria", jednakże film nie powstał.

W 2010 roku dołączyła do organizacji charytatywnej, która ma na celu zmniejszenie śmiertelności wśród noworodków w krajach  rozwijających się. Isabelle działa także w organizacji dobroczynnej Advisory Board of the Love & Art Children's Foundation.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 25 lutego 1997

miejsce urodzenia: Waszyngton, Dystrykt Kolumbii, USA

wzrost: 160 cm

Była rozpatrywana do roli Lucy w filmie "Przypadek 39", ale ostatecznie zagrała ją Jodelle Ferland.
Ma starszą siostrę Madeline.
W 2013 roku została twarzą marki toreb Kipling.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Zagrałam genialnie w filmie sierota. Powiem Wam, że podczas oglądania szczerze znienawidziłam jej postać..

Jestem ciekaw, które z nich umarłoby pierwsze :)

Ma nietypowa urode.

Jestem w niej obsesyjnie, beznadziejnie, platonicznie zakochany <3

... swietnie bedzie się nadawała w przyszłości do czarnych charakterów. W Igrzyskach śmierci bardzo przekonująco odegrała swoją role zabójczej dziewczynyki z nożami. Nie wiem jak ona to robi ale potrafi wygladac jak psychopatyczna zabojczyni hehe. Trochę taki odpowiednik Chiaki Kuriyama (Gogo Yubari z Kill Billa /...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones