Isabelle Fuhrman 

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":2807,"rate":8.32098325614535,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":50,"rate":6.82,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":14,"rate":7.571428571428571,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":2,"rate":8.5,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}}]
8,3
2 807 ocen gry aktorskiej
Isabelle Fuhrman
Isabelle Fuhrman urodzona 25 lutego 1997 roku w Waszyngtonie, w Stanach Zjednoczonych, należy do grona najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia. Wychowywała się wraz ze starszą siostrą Madeline w Atlancie, w rodzinie dziennikarki i doradcy biznesowego. Jej kariera zaczęła się w wieku siedmiu lat, kiedy to jeden z reżyserów w telewizji Cartoon Network zauważył ją czekającą na swoją siostrę. W wyniku tego dostała propozycję udziału w programie "Cartoon Fridays", zaczęła grywać również w w reklamach. Wkrótce potem przeniosła się z rodziną do Los Angeles. 

W 2007 roku otrzymała rolę Grace O'Neil w serialu "Justice", następnie partnerowała Robin Wright i Dakocie Fanning w dramacie "Hounddog" w reżyserii Deborah Kampmeier. Isabelle nie musiała długo czekać na swój pierwszy aktorski sukces. W 2009 roku zagrała główną bohaterkę w horrorze "Sierota". Krytycy docenili jej talent aktorski, a zagraną przez nią postać określili mianem jednego z przykładów wzorcowego aktorstwa dziecięcego ostatnich lat. Sporo rozgłosu przyniósł Isabelle także rok 2012. Zagrała wtedy czarny charakter w "Igrzyskach Śmierci". Film był jednym z najbardziej dochodowych filmów w historii kina. Następnie miała wcielić się w główną bohaterkę w reamake'u horroru "Suspiria", jednakże film nie powstał.

W 2010 roku dołączyła do organizacji charytatywnej, która ma na celu zmniejszenie śmiertelności wśród noworodków w krajach  rozwijających się. Isabelle działa także w organizacji dobroczynnej Advisory Board of the Love & Art Children's Foundation.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 25 lutego 1997

miejsce urodzenia: Waszyngton, Dystrykt Kolumbii, USA

wzrost: 160 cm

Była rozpatrywana do roli Lucy w filmie "Przypadek 39", ale ostatecznie zagrała ją Jodelle Ferland.
Ma starszą siostrę Madeline.
W 2013 roku została twarzą marki toreb Kipling.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych