Alexander Richard Ludwig

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/438013/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":8115,"rate":7.80973505853358,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/438013/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":9,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}}]
7,8
8 115 ocen gry aktorskiej
Alexander Ludwig I
Alexander Richard Ludwig urodził się 7 maja 1992 roku w Vancouver, w Kanadzie. Ma dwie młodsze siostry i brata. Jego matka była aktorką, a ojciec biznesmenem. Studiował na Uniwersytecie  Południowej Kalifornii na kierunkach teatr, film i przedsiębiorczość. Jest także muzykiem. W wolnych chwilach lubi serfować, grać w tenisa, koszykówkę oraz hokeja na lodzie.

Rozpoczął karierę aktorską w wieku dziewięciu lat. Początkowo występował w reklamach. Następnie otrzymał drobne rolę w filmach: "Buddy - pies na gole", "Kosmaty snowboardzista" oraz "Ewa i Ognisty Koń". Zaczęto mówić o nim głośniej, kiedy to wcielił się w postać Setha w filmie "Góra czarownic". Największą sławę przyniosła mu rola Cato w ekranizacji bestsellerowej powieści Suzanne Collins zatytułowanej "Igrzyska śmierci". Za tę rolę otrzymał nagrody: Teen Choice i Złoty Popcorn.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 maja 1992

miejsce urodzenia: Vancouver, Kanada

wzrost: 188 cm

Teen Choice
Zdobył Teen Choice, 2 inne nagrody i 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody
Teen Choice Ulubiony czarny charakter za film Igrzyska śmierci w roku 2012 Złoty Popcorn Najlepsza scena walki za film Igrzyska śmierci w roku 2012 wraz z: Josh Hutcherson, Jennifer Lawrence
żona Lauren Dear (od 03.01.2021)
Ma troje młodszego rodzeństwa: bliźniaki - Nicholasa i Natalie, oraz siostrę Sophie.
Był brany pod uwagę do roli Peete Mellarka w filmie "Igrzyska śmierci". Ostatecznie angaż otrzymał Josh Hutcherson.
Brał udział w przesłuchaniach do roli Jace'a Waylanda w filmie "Dary Anioła: Miasto kości". Ostatecznie angaż otrzymał Jamie Campbell Bower.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych