film

Sierota. Narodziny zła

Orphan: First Kill
2022
1h 39m
5,4 7 067
ocen
5,4 10 1 7067
5,2 6
ocen krytyków
Psychopatyczna morderczyni o wyglądzie dziecka podszywa się pod zaginioną dziewczynkę. więcej mniej
Sierota. Narodziny zła zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Gra w zabijaka
"Narodziny zła" sprawiają wrażenie, jakby ktoś postanowił nakręcić prequel "Sieroty" w konwencji bardzo złego... ... czytaj więcej
Sierota. Narodziny zła
Zwiastun nr 1 (polski)
Sierota. Narodziny zła
Zwiastun nr 1
nr 1 (polski) 2022-07-26T14:45:38 https://fwcdn.pl/webv/20/41/62041/62041.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/267/10016067/Orphan__First_Kill_trailer__Br.vp9.1080p.webm

Leena Klammer jest najgroźniejszą pacjentką w estońskim zakładzie dla obłąkanych i służby bezpieczeństwa sprawują nad nią opiekę o podwyższonym rygorze. Z pozoru sprawia jednak niewinne wrażenie, bo jej przypadłością jest wygląd małej dziewczynki mimo znacząco wyższego wieku. Leena szybko organizuje sobie niezwykle pomysłową a takżeLeena Klammer jest najgroźniejszą pacjentką w estońskim zakładzie dla obłąkanych i służby bezpieczeństwa sprawują nad nią opiekę o podwyższonym rygorze. Z pozoru sprawia jednak niewinne wrażenie, bo jej przypadłością jest wygląd małej dziewczynki mimo znacząco wyższego wieku. Leena szybko organizuje sobie niezwykle pomysłową a także bardzo krwawą i brutalną ucieczkę poza mury ośrodka. Psychopatycznej zabójczyni udaje się dostać do Ameryki, gdzie kradnie tożsamość zaginionej córki jednej z tamtejszych bogatych rodzin. Dzięki łudzącemu podobieństwu do poszukiwanej dziewczynki, z łatwością przybiera imię Esther i wkrada się w łaski gospodarzy. Nie wszyscy jednak dają się nabrać. Matka prawdziwej Esther wie, że do domu nie wkroczyła jej prawdziwa córka, tylko niebezpieczna oszustka i za wszelką cenę będzie chciała ochronić swoją rodzinę. Rozpoczyna się niebezpieczna gra, w której stawką będzie życie.

boxoffice
$37 083 743 na świecie
$5 413 227 w USA
$31 670 516 poza USA
budżet
$10 000 000
na podstawie
David Leslie Johnson-McGoldrick (materiały do scenariusza, historia) / Alex Mace (postacie) (materiały do scenariusza, historia)
dystrybucja
Kino Świat
studio
Dark Castle Entertainment / Eagle Vision / Entertainment One
tytuł oryg.
Orphan: First Kill
inne tytuły
Orphan 2 Indie
więcej
Zdjęcia do filmu były kręcone w Winnipeg (Kanada).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Aktorka grająca główną bohaterkę ma 25 lat. Wg opisu na imdb bohaterka pierwszego filmu miała mieć lat 9. W trailerze mówią coś o okresie 4 lat, a między premierami filmów minęło ich 13. Wygląda to dziwnie i niepokojąco, no chyba że taki był zamysł.

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Widzę film słabo wystartował z ocenami co mnie trochę dziwi. Główną bohaterka, jej psychodeliczność, wyrazy twarzy to napewno coś szczególnego. A tutaj mamy innych aktorów, którzy naprawdę dają radę. Nie chcę zdradzać za dużo, ale te relacje w pewnej części w filmu... :-)