film

Sierota. Narodziny zła

Orphan: First Kill
2022
1h 39m
5,4 7 279
ocen
5,4 10 1 7279
5,2 6
ocen krytyków
Psychopatyczna morderczyni o wyglądzie dziecka podszywa się pod zaginioną dziewczynkę. Zobacz pełny opis
Sierota. Narodziny zła zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Gra w zabijaka
"Narodziny zła" sprawiają wrażenie, jakby ktoś postanowił nakręcić prequel "Sieroty" w konwencji bardzo złego... ... czytaj więcej
Sierota. Narodziny zła
Zwiastun nr 1 (polski)
Sierota. Narodziny zła
Zwiastun nr 1
nr 1 (polski) 2022-07-26T14:45:38 https://fwcdn.pl/webv/20/41/62041/62041.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/267/10016067/Orphan__First_Kill_trailer__Br.vp9.1080p.webm

Leena Klammer jest najgroźniejszą pacjentką w estońskim zakładzie dla obłąkanych i służby bezpieczeństwa sprawują nad nią opiekę o podwyższonym rygorze. Z pozoru sprawia jednak niewinne wrażenie, bo jej przypadłością jest wygląd małej dziewczynki mimo znacząco wyższego wieku. Leena szybko organizuje sobie niezwykle pomysłową a takżeLeena Klammer jest najgroźniejszą pacjentką w estońskim zakładzie dla obłąkanych i służby bezpieczeństwa sprawują nad nią opiekę o podwyższonym rygorze. Z pozoru sprawia jednak niewinne wrażenie, bo jej przypadłością jest wygląd małej dziewczynki mimo znacząco wyższego wieku. Leena szybko organizuje sobie niezwykle pomysłową a także bardzo krwawą i brutalną ucieczkę poza mury ośrodka. Psychopatycznej zabójczyni udaje się dostać do Ameryki, gdzie kradnie tożsamość zaginionej córki jednej z tamtejszych bogatych rodzin. Dzięki łudzącemu podobieństwu do poszukiwanej dziewczynki, z łatwością przybiera imię Esther i wkrada się w łaski gospodarzy. Nie wszyscy jednak dają się nabrać. Matka prawdziwej Esther wie, że do domu nie wkroczyła jej prawdziwa córka, tylko niebezpieczna oszustka i za wszelką cenę będzie chciała ochronić swoją rodzinę. Rozpoczyna się niebezpieczna gra, w której stawką będzie życie.

boxoffice
$37 083 743 na świecie
$5 413 227 w USA
$31 670 516 poza USA
budżet
$10 000 000
na podstawie
David Leslie Johnson-McGoldrick (materiały do scenariusza, historia) / Alex Mace (postacie) (materiały do scenariusza, historia)
dystrybucja
Kino Świat
studio
Dark Castle Entertainment / Eagle Vision / Entertainment One
tytuł oryg.
Orphan: First Kill
inne tytuły
Orphan 2 Indie
więcej
Zdjęcia do filmu były kręcone w Winnipeg (Kanada).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Aktorka grająca główną bohaterkę ma 25 lat. Wg opisu na imdb bohaterka pierwszego filmu miała mieć lat 9. W trailerze mówią coś o okresie 4 lat, a między premierami filmów minęło ich 13. Wygląda to dziwnie i niepokojąco, no chyba że taki był zamysł.

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Widzę film słabo wystartował z ocenami co mnie trochę dziwi. Główną bohaterka, jej psychodeliczność, wyrazy twarzy to napewno coś szczególnego. A tutaj mamy innych aktorów, którzy naprawdę dają radę. Nie chcę zdradzać za dużo, ale te relacje w pewnej części w filmu... :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones