Iwan Rheon

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/1268954/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":10320,"rate":8.684980620155038,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/1268954/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":43,"rate":9.627906976744185,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/1268954/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":12,"rate":8,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
8,7
10 320 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Iwan Rheon
 • Już kilkakrotnie komentowałam posty innych osób o Iwanie, ale pora na osobny temat nad jego talentem.
  Poznałam się z nim w "Misfits", gdzie grał bardzo ujmująco Simona, który niby był na uboczu, a Nathan grał pierwsze skrzypce, jednak drugi sezon należał do niego. Fantastyczny, zagubiony bohater pięknie przełamany pewnym siebie Simonem z przyszłości. Teoretycznie mały, średnio przystojny w ogólnej ocenie, ale sceny w garażu Batmana [tak mi się skojarzyło] zagrał bardzo męsko, seksualnie - to mu trzeba oddać.
  Prawdopodobnie twórcy GoT zauważyli te jego oczy i nieśmiały uśmieszek właśnie jako Wyklętego, stąd Ramsay, który stał się jednym z moich ulubionych bohaterów. Fantastyczny psychopata, niesamowity aktor charakterystyczny, nie mniej w "Vicious" dano mu szansę w postaci roli Asha. Moim zdaniem na niekorzyść, ponieważ widzę w jego uśmiechu psychopatę, gościa o nieprawidłowo działającej psychice, który jest przemiłym sąsiadem, niepewnym w swoich decyzjach. Wydaje mi się, że Iwan nie do końca komfortowo czuje się w tej roli.
  Stąd, jeżeli będzie grał dalej psychopatów [podobno Leo DiCaprio ma zagrać Billy'ego Milligana, myślę, że Iwan też by się nadał ;)] to bez wątpienia zgarnie wiele nagród i rozsławi nazwisko, z drugiej strony ciężko będzie mu wcielić się w rolę miłego faceta, a ba! nawet amanta. Nie ten typ urody, charakteru scenicznego. Istotne jest to, że mimo ról BARDZO dobrych, nie jest znany z jednego epizodu - wielu tutaj kojarzy go z obu wymienionych seriali, ale znam osoby,które usłyszały o nim w "Ziemi Jałowej" - to tylko dobrze o nim świadczy, bo zgarnia ekran, ale nie jest przypisany do konkretnej roli. Oby tak dalej.
  Kibicuję mu oczywiście :)

 • anox "Prawdopodobnie twórcy GoT zauważyli te jego oczy i nieśmiały uśmieszek właśnie jako Wyklętego, stąd Ramsay, który stał się jednym z moich ulubionych bohaterów."
  Tak jako ciekawostka - Iwan był na początku brany pod uwagę do zagrania roli - uwaga - Jona Snowa :D Ale bardzo się cieszę, że obsadzili go jednak w roli Ramsaya, bo nikogo innego nie widzę na tym miejscu :)