Jürgen Vogel 

Jürgen Peter Vogel

7,3
873 oceny gry aktorskiej
Jürgen Vogel
Jürgen Vogel urodził się w 29 kwietnia 1968 roku w Hamburgu. Mając ukończone 16 lat zadebiutował w niemieckim kryminale "Dzieci z kamienia". W 1986 roku rozpoczął uczęszczanie do szkoły aktorskiej, ale szybko stwierdził że to nie jest miejsce dla niego, i przeprowadził się do Berlina. Po kilku małych rolach w filmie oraz telewizji otrzymał nagrodę filmową Bavarian Film Prize dla najlepszego aktora w filmie "Rosamunda" (1990 r.). Komedia "Kleine Haie" w której zagrał główną rolę, okazała się przełomem w jego karierze. Stał się aktorem pierwszej kategorii, a jego specjalnością stały się role ludzi z tzw.niższej warstwy społecznej i one wychodziły mu najlepiej. Zarówno widzowie jak i krytycy zaczęli go doceniać. W roku 2004 wystąpił w dramacie muzycznym "Bez piosenek o miłości" a rok później w melodramacie "Rozkosze Emmy". 

Jürgen Vogel ma w swoim dorobku ponad 80 filmów, i kilka nagród filmowych. Najcenniejsza to "Srebrny Niedźwiedź" na festiwalu filmowym w 2006 roku za film "Wolna wola" (najlepszy występ aktorski). Był również nominowany do "Europejskiej Nagrody Filmowej" jako najlepszy aktor za film "Fala" w 2008 roku.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 29 kwietnia 1968

miejsce urodzenia: Hamburg, RFN, (obecnie Niemcy)

wzrost: 170 cm

Srebrny Niedźwiedź
Zdobył Srebrny Niedźwiedź, 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Madeleine Sommerfeld, 3 dzieci
Razem z niemieckim reżyserem Matthiasem Glasnerem założył wytwórnię filmową Schwarzweiss Filmproduktion.
Opuścił monachijską szkołę teatralną już po pierwszym dniu, ponieważ stwierdził, że metody nauczania tam stosowane były zbyt teoretyczne i nienaturalne.
W 2004 roku wystąpił w teledysku zespołu Beatsteaks do piosenki "Hello, Joe".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones