J. Lee Thompson

John Lee Thompson

6,8
540 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby J. Lee Thompson

według mnie stworzył genialny duet z Charlesem Bronsonem. Co prawda widziałem tylko część ich wspólnych filmów. Mam nadzieję, że reszta też jest genialna

zulombo

dlaczego przy tak wielkim reżyserze nie ma żadnych wpisów. Ktoś jest w stanie mi to wytłumaczyć.

zulombo

Dawno temu były tutaj wpisy, ale jakiś nadgorliwiec pokasował je, niestety :(

Jimmy

No właśnie. Dziwiło mnie,że reżyser "Działa Navarony", "Kopalni króla Salomona", dwóch kontynuacji "Planety małp" i kilku genialnych filmów z Charlesem Bronsonem nie miał żadnego wpisu. Chociażby za pierwszy film z tych co wymieniłem powinien posypać się grad wpisów.

zulombo

Jakich?

_Garret_Reza_

Bądźmy szczerzy ten, reżyser nie stworzył żadnego arcydzieła, tylko kilka fajnych, kultowych filmów rozrywkowych.
A czy "Kopalnie Króla Salomona" nie są przypadkiem gniotkiem?

wojtek40i4

Nakręcił przede wszystkim wspomniane wcześniej genialne Działa Navarony, oraz świetny Przylądek Strachu i za to powinniście go szanować, je*bane leszcze. A jest jeszcze kilka dobrych filmów z Bronkiem, Złoto MacKenny, Królowie Słońce, trochę shitu, i kilka filmów 'takich se'
Mam to w pompie, że ten reżyser nie jest tak znany jak Kieślowski, Kurosawa, Bergman. Idę o rękę, że ich filmy też wam się nie podobają tak do końca, no ale trzeba zachować pozory, iść za głosem ogółu i pozować na znawcę.

Jimmy

Przecież "Przylądek strachu" ssie.

_Garret_Reza_

ale gdyby wyreżyserował go Hitch, albo H.G. Clouzot to mówił byś inaczej, prawda? Dziwne, że po jednym filmie reżysera oceniłes na dwóje, a mitchumowi wystawiłeś p.i.z.d.ę.

Jimmy

Toć połowa filmów Hitcha ma u mnie oceny poniżej 5/10*, a Clouzot to samo (konkretnie to widziałem dwa - jeden ma 8, drugi 5:). Wiesz o tym, więc nie rozumiem po co tak piszesz?

A Mitchuma widziałem w kilku filmach, w każdym był nienaturalny i denerwujący.


*do innych, zanim zacznie się pluć to sprawdźcie, czy przypadkiem widzieliście chociaż połowę tego co ja - piszę o filmografii Hitcha...

_Garret_Reza_

Tego Hitchcocka i tego drugiego podałem sobie, ot tak, na chybcika.... pierwsze co przyszło mi do głowy. Nie zerknąłem na twoje oceny.... ja nie jestem, tutaj od tego, żeby cię inwigilować kłócić się z tobą, wdawać w pyskówki i klepać po misce. Po prostu dziwnym wydało mi się, że taki - nie wjeżdzając tu z cukrem - łebski kolo jak ty ocenił bardzo nisko jeden z lepszych filmów lat 60. Dla mnie to świetny thriller z wybitną rola Mitchuma, masakrycznie nasiąknięty suspensem.

No nic, nie będę cię do niego na siłę przekonywał. Obejrzyj koniecznie Działa Navarony!

zulombo

Duet to miał z Gregorym Peckiem! "Działa Nawarony", "Przylądek strachu", "Złoto MacKenny".
Nic dodać, nic ująć.

mulholland_2

Warto byłoby dodać jeszcze Najniebezpieczniejszego człowieka świata, również z Peckiem. Swego czasu natknąłem się na ten tytuł w polsacie. Zdecydowanie najsłabszy film tandemu Lee - Gregory, ale warto i tak się z nim zapoznać. Na imdb obiektem kultu są także Upiorne urodziny - chyba jedyny horror wyreżyserowany przez Thompsona. Mi się ten film w ogóle nie podobał. Wolę Słonecznego wojownika. Zajebista przygodóweczka. Polałem przy scenie w pociągu gdy Chuck Norris przebrany za księdza, kreśli znak krzyża i udziela namaszczenia pewnej ekipie... polecam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones