Jack Coleman II

John MacDonald Coleman

7,0
806 ocen gry aktorskiej
Jack Coleman II
Jack Coleman urodził się w Easton w stanie Pennsylvania 21 lutego 1958 roku. Jest przede wszystkim uznanym aktorem teatralnym, zagrał m.in. szekspirowskiego Hamleta. Na szklanym ekranie zadebiutował w serialu TV "Days of Our Lives" (1981-1982) jako Jack Kositchek zastępując aktora Rene'a Lamarta, który wcześniej odtwarzał tę postać. Kiedy w 1982 roku na małym ekranie w serialu TV "Dynastia" jeden z bohaterów, Steven Carrington, oparzył sobie twarz i musiał poddać się operacji plastycznej, zniknął grający tę postać aktor Al Corley, a na jego miejscu pojawił się natomiast Jack Coleman . Chwyt serialu w pełni usprawiedliwiony. Jack Coleman grając Stevena (1982-1988) podczas realizacji tego serialu powrócił na scenę, a to wymagało prawdziwej ekwilibrystyki. W 2003 roku zadebiutował jako scenarzysta komedii Toma Verica "Studio City", gdzie również wystąpił w roli Andrew Masona.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 21 lutego 1958

miejsce urodzenia: Easton, Pensylwania, USA

wzrost: 188 cm

żona Beth Toussaint (od 21.06.1996), córka Tess (ur. 1999)
W 1980 roku ukończył studia licencjackie w zakresie aktorstwa na Uniwersytecie Duke'a w Durham (Karolina Północna, USA).
Z powodu konfliktu terminów zrezygnował z roli Stevena Carringtona w filmie "Dynastia: Pojednanie". Ostatecznie angaż otrzymał Al Corley.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

w 7 sezonie w 6 odcinku.

Toż to Steven, gej z "Dynastii", a nie jakiś Bennet. Gdzie (i kiedy) wy się wychowywaliście?

Aktor zagrał również główną rolę w filmie Rock the House - Domowe rewolucje w 2011, nie zostało to niestety uwzględnione w jego filmografii. Film na nudne popołudnie, raczej dla młozieży :)

wystąpił jako James Logan w 15 odc. 14 sezonu CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas pt. "Love for
Sale"

jw

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones