Jadwiga Barańska

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/392/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":2847,"rate":8.978573937478046,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":false,"career":{"name":"scenarzystka"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"/person/ajax/roles/392/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":31,"rate":6.967741935483871,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/392/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":5,"rate":7.6,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
9,0
2 847 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jadwiga Barańska
 • użytkownik usunięty

  Mało grała w filmach,a jest najbardziej rozpoznawalna polska aktorką-fenomen.

 • żaden fenomen, gdyby nie nawiała do stanów pewnie zagrałaby mnóstwo ról w naszych produkcjach.... i to byłby fenomen!
  swoją drogą to po co wszyscy "nasi" pchają się do tego usa, tam mają takich jak nasi aktorzy, piosenkarze itp. na pęczki...
  jedyną polką która zrobiła karierę za oceanem była/jest Barbara Trzetrzelewska...
  hehe... jeden już taki był co chciał im polskiego Presleya sprzedać :D jak mu tam było ? Krawczyk (?) ... Krzysztof Krawczyk (?).

 • michael_69 W książce J. Antczaka "Noce i dnie mojego życia" jest odpowiedź na pytanie, dlaczego pani Jadwiga Barańska wyjechała do USA. Warto przeczytać.

 • michael_69 Ja myślę, że aktorzy, wokaliści nie uciekali do USA tylko po to by tam zaistnieć, ale przede wszystkim po to by uciec od tamtej rzeczywistości. Chcieli być wolni, a nie siedzieć w komunistycznym państwie. Stan wojenny przecież granie wielu aktorom i w tym czasie wielu wyemigrowało.

 • Najbardziej rozpoznawalną u Ciebie w domu ? bo w Polsce raczej nie.

 • Jakość- nie ilość :)