Jake Johnson XVI

Mark Jake Johnson Weinberger

7,3
7 359 ocen gry aktorskiej
Jake Johnson XVI
Jake Johnson urodził się 28 maja 1978 w Evanston, (Illinois, USA). Ma irlandzkie korzenie. Został wychowany przez samotną matkę, artystkę robiącą barwione szklane okna. Ma brata Dana i siostrę Rachel.
Ukończył New Trier High School, po czym uczęszczał na Uniwersytet Stanowy Iowa, nim przeniósł się do Tisch School of the Arts, gdzie studiował kreatywne pisanie. W końcu zdecydował się porzucić edukację i przenieść się do Los Angeles, by zostać aktorem.
W latach 2006-2010 pojawił się w takich produkcjach jak "Pohamuj entuzjazm", "Magia kłamstwa", czy "FlashForward: Przebłysk jutra (2009)Flash Forward: Przebłysk Jutra" oraz w teledysku "Turnpike Ghost" zespołu Steel Train.
W 2011 r. zagrał postać Elia w filmie "Sex Story", Teddy'ego w "Ceremony" Jezusa Chrystusa w "A Very Harold & Kumar 3D Christmas", zaś w 2012 r. dyrektora Dadiera "21 Jump Street" i Jeffa Schwensena w "Na własne ryzyko".
Od 2011 r. gra w serialu "Jess i chłopaki" Nicka Millera. Za tę rolę został nominowany do nagrody Teen Choice w kategorii kategorii "Telewizyjny przełomowy męski występ aktorski". Ma żonę, artystkę, Erin Payne.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 28 maja 1978

miejsce urodzenia: Evanston, Illinois, USA

wzrost: 178 cm

żona Erin Payne (od 2006 r.), bliźniaczki
Ma dwoje starszego rodzeństwa: brata Dana i siostrę Rachel.
W 2010 roku wystąpił w teledysku grupy Steel Train do piosenki "Turnpike Ghost".
Ukończył New Trier High School w Winnetka (Illinois, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych