Jared Leto

Jared Joseph Leto

8,0
68 998 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jared Leto

Chciałabym wiedzieć coś o często pojawiających się w jego piosenkach francuskich
wyrazów;
W "Night of the hunter"- "La nuit de chasseur" (co oznacza to samo co "Night of the hunter") i
"un, deux, trois, cinq", czyli "jeden, dwa, trzy, pięć.
Tytuł piosenki- "Savoir", czyli wiedzieć
Nawet w "Bad romance" (nie jest to jego piosenka, ale jednak)- Je ton amour et je veux ton
revange (nawiasem mówiąc, w tym wyrażeniu jest błąd)

Czy Jared Leto jest jakoś szczególnie zafascynowany francuskim, czy tylko tak, urozmaica
piosenki?

użytkownik usunięty
HollywoodDirector

SAVIOR !!!

nie Savoir :)

Jared faktycznie - coś słyszałem że uwielbia Francję i Polskę najbardziej, no i te wzmianki w tekstach, możliwe że uczy się tego języka, kto wie, może kolejny album będzie zawierał Polskie zdania :):)

mi się wydaje, że on trochę igra z uczuciami Polaków- zdaje sobie sprawę, że nie jesteśmy narodem jakoś szczególnie inteligentnym, więc mówi o nas takie fajne rzeczy, albo robi to z litości (ale to tylko takie moje chore przypuszczenia)

No tak, wczoraj się połapałam, że jakimś dziwnym zrządzeniem losu jest, że akurat ja mam coś źle napisane (w telefonie), bo rzeczywiście to jest savior

użytkownik usunięty
HollywoodDirector

Spokojnie - zdarza się :)

" mi się wydaje, że on trochę igra z uczuciami Polaków- zdaje sobie sprawę, że nie jesteśmy narodem jakoś szczególnie inteligentnym, więc mówi o nas takie fajne rzeczy, albo robi to z litości (ale to tylko takie moje chore przypuszczenia) "
nie są takie chore bo mi też się tak wydaje :)

No to albo to ja jestem nienormalna, albo oboje jesteśmy, albo fanki które w to wierzą są :)
No bo co tu tak szczerze jest do lubienia?
No a Michael Jackson też tak robił, to po prostu jakaś silnie zakorzeniona tradycja...
Coś co na pewno jest prawdą- każdy obcokrajowiec ma fazę na uczenie się polskiego.
Np. Francuzi (ostatnio przyjechały do nas do szkoły Francuzki i prowadząc lekcje czasem coś mówiły "jeden, dwa", "tak, nie")

wszystkomijedno

Jezu, sorry, napisałam to z konta mojej mamy i nie zauważyłam... LOL

Jak by to było- np. polskie "pie*dol się" albo "pierogies" czy "raz, dwa trzy, pięć" w środku piosenki :)

użytkownik usunięty
HollywoodDirector

Hahahahahha....nie szkodzi, a jednak Jak by to było- np. polskie "pie*dol się" albo "pierogies" czy "raz, dwa trzy, pięć" w środku piosenki :) było nawet miłą riposta w stronę Polaków :)
Ja to przyjąłem w pozytywny sposób :)

Ja bym dostawała spazmatycznych napadów śmiechu za każdym razem gdybym to słyszała
i ogólnie, to byłoby dziwne, bo "francuski to piękny język kultury, nauki i sztuki" a polski to raczej taki język buraków....

użytkownik usunięty
HollywoodDirector

Tak....wszystkie inne języki to takie popkultury w śród języków, Angielski, na Amerykanki, Fhrancuski, Hiszpański,
no a tutaj na samym ostatku na P, jest Polska, która ma kiepskie walory języczne, za to łacina podwórkowa po polsku jak najbardziej nie kulturalna a często stosowana w porozumieniach Polak do Polaka.....
albo taki bok ze wsi, " jede, zara bede, pojede, odjede.... ", mamy duży folklor, al to już po " POLSKIEMU ! "
Jared o tym wie, i wypowiadając te słowa raczej nabija się z nas, oddając w nas nutkę tego co wydalamy i słuchamy codzienne.....taka zgoda w stronę Polaków....dla mnie wstyd....że Amerykanin rży z Polaka :)

użytkownik usunięty

Ale pierogi, bigos i kapuśniak mu smakuje !.......na zdrowie !

użytkownik usunięty

Tylko żeby się nie dowiedział że te gigantycznie gazy są od naszego dania - Polskiego !

Amerykanin rży z Polaka, Polak rży z Czecha, Francuz Rży z Amerykanina...
Nie mam mowy, żeby komuś podobał się nasz język, tak jak nam nie podoba się niemiecki

użytkownik usunięty
HollywoodDirector

Amen....słusznie :)

Nie kończmy tej jakże inteligentnej pogawędki!!!

użytkownik usunięty
HollywoodDirector

Potwierdzam ! trzeba ją podtrzymać !
nam się nie podoba niemiecki, słusznie, popierniczony język, wymowa, i czytanie....Jezu !
udręka, ale w łacinie to my nr. 1, zresztą Amerykanie też nie lepsi !

...[...]...
AHA
Francuski jest nieźle po...krzywiony
piszesz 20 znaków czytasz 5 i to jeszcze zupełnie inaczej niż napisałeś...
ale i tak kocham ten język
A NAJTRUDNIEJSZYM JĘZYKIEM ŚWIATA JEST POLSKI i koniec.

użytkownik usunięty
HollywoodDirector

" A NAJTRUDNIEJSZYM JĘZYKIEM ŚWIATA JEST POLSKI i koniec. "
Faktycznie, dla nie Polaków, i nam, bo nawet czasem nam ciężko go pojąć....
Japoński, Chiński, to co......Jezu ! to jest dopiero powalone !

Dla Japończyków i Chińczyków :)
Przeanalizuj zdanie "Chciałbym, żebyś to zrobił" i pomyśl, co jarał ktoś, kto to wymyślił?
Czemu w zdaniu, które mówi o przyszłości używamy czasu przeszłego?!
No ale Jared'owi to się podoba. Plus dla Polaków

użytkownik usunięty
HollywoodDirector

Zdanie przeszłe, bo wiadomo, kiedyś tak może powiedział teraz,
by się trochę wycofał :)
No ale Jared'owi to się podoba. Plus dla Polaków, w końcu za to nas kocha :)

Za to, że nasz język jest porąbany!!!
Ale nie zajarzyłam twojego wyjaśnienia... :)

użytkownik usunięty
HollywoodDirector

Że drugi raz by tego nie powtórzył........

No tak. Raczej by nie dał rady

użytkownik usunięty
HollywoodDirector

Radę by dał, ale też ma jakieś rozsądki w swoim mniemaniu o innych krajach :)

HollywoodDirector

eee tam, zwykły chwyt marketingowy! to jest tak, że on na głos mówi "KOCHAM POLSKĘ!", a tylko myśli "KOCHAM, JEŚLI WYKUPICIE POŁOWĘ MARSstore!" :)

mpiechniczek

Też tak sądzę :)

użytkownik usunięty
mpiechniczek

Możliwe, ale po co by mu to było, kasa jak lodu, zespół i tak ma szczyty popularności, niezłe kawałki na koncie, promują się znakomicie...raczej ten chwyt to chwyt z szacunku do ulubionego kraju...POLAKÓW !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones