Jared Joseph Leto

Jared Leto

biografie

(4)
  • Jared i jego starszy brat Shannon w trakcie dzieciństwa wiedli cygański tryb życia. Razem z wychowującą ich samotnie matką, mieszkali w Ameryce Płd, na Haiti, w Kolorado. Kiedy w końcu osiedlili się na stałe w Virginii, Jared zajął się malarstwem. Studiował na Univesity of Arts w Filadelfii, ale stwierdził, że nie jest wystarczająco utalentowany i przeniósł się do Nowego Jorku, by studiować aktorstwo w School of Visual Arts. W 1992 r. przeprowadził się do Los Angeles, gdzie rozpoczął karierę od występów w telewizji. Uwagę reżyserów zwrócił na siebie rolą w serialu "Moje tak zwane życie", gdzie grał chłopaka głównej bohaterki (Claire Danes). Pojawił się w filmach "Skrawki życia", "Ostatnie takie lato". Porzucił role w "Krzyku", ale przyjął rolę w horrorze "Ulice strachu", jednak stwierdził, że nie do takich ról jest stworzony. Aby to udowodnić przyjął niewielkie role w "Cienkiej czerwonej linii", "Podziemnym kręgu", "Przerwanej lekcji muzyki", "American Psycho" i "Requiem dla snu" a także w "Azylu". W swojej karierze współpracował z reżyserami, których nazwiska liczą się w przemyśle filmowym: Fincher, Malick, czy Aronofsky.
    Dwa razy z rzędu (1996, 1997) został uznany przez magazyn 'People' za jednego z 50 najpiękniejszych ludzi świata.

  • Jared Leto urodził się 26 grudnia 1971 roku w USA. Jako dziecko był wychowywany przez samotną matkę. Nie miał stałego miejsca zamieszkania - przenosił się z miejsca na miejsce. Po wielu przeprowadzkach, wraz z rodziną osiedlił się w Virginii, gdzie zakończył swoją szkolną edukację. Podejmował się różnych zajęć, aż zdecydował się, że chce się zająć malarstwem. Studiował w filadelfijskim University of Arts. Niestety, nie spełnił tym swoich oczekiwań, dlatego też porzucił te studia, aby wyjechać do Nowego Jorku i zacząć kształcić się na aktora. Zaczął studiować w School of Visual Arts. Nakręcił nawet film - "Crying Joy", lecz nie chciał zostać reżyserem. W 1992 r. przyszedł czas na wyjazd do Los Angeles, by stać się gwiazdą. Swoją karierę Jared rozpoczynał od skromnych rólek w serialach telewizyjnych. W 1994 r. wystąpił w serialu młodzieżowym "My So Called Life". Dzięki temu zyskał zainteresowanie nastolatek i filmowych twórców. Ci drudzy postanowili dać mu role w takich filmach, jak np. "Skrawki życia" (1995), "Ostatnie takie lato" (1996) i "Prefontaine" (1997). Jednak największy rozgłos przyniosła mu rola Harry'ego Goldfarba, narkomana, w filmie Darren'a Arrnofsky'ego "Requiem dla snu".

  • Jared Leto urodził się 26 grudnia 1971 roku w Bossier City w USA. Został wychowany przez samotną matkę. Wiele razy się przeprowadzał, porzucił nawet szkołę, aż w końcu zdecydował się zająć malarstwem. Studiował na University of Arts w Filadelfii. Jednak porzucił te studia by wyjechać do Nowego Jorku i uczyć się w School of Visual Arts. Karierę rozpoczynał od występów w serialach telewizyjnych. Potem pojawiał się w filmach, takich jak "Skrawki życia", "Ostatnie takie lato", "Przerwana lekcja muzyki", "Requiem dla snu", "Podziemny krąg" czy "American Psycho".

  • Urodzony 26 grudnia 1971 roku. Karierę rozpoczynał, występując w popularnym w Stanach Zjednoczonych serialu "My So-Called Life". Zwrócił na siebie uwagę, grając role drugoplanowe w znanych filmach ostatnich lat, jak American Psycho, Podziemny krąg czy Przerwana lekcja muzyki. Pozatym zagral np. w Cienka czerwona linia, "Skrawki życia", "Urban Legend", "Basil", "Prefontaine", "A Leonard Cohen Afterworld", "Sunset Strip", oraz "Black and White".

    Najbardziej znaną i cenioną kreacją aktorską w jego wykonaniu jest postać Harry'ego Goldfarba z filmu "Requiem dla snu". W wywiadach aktor przyznał się do tego, że, aby wcielić się w postać uzależnionego od heroiny młodzieńca schudł blisko 14 kilogramów, głodził się i na ponad 2 miesiące odmówił sobie przyjemności sypiania ze swoja dziewczyną: Cameron Diaz.

    W latach 1996 i 1997 amerykański magazyn "People", dwa razy z rzędu, zaliczył go do 50 najpiękniejszych ludzi świata.

opinie i nagrody