[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":1143,"rate":7.393700787401575,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":12,"rate":7.666666666666667,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":2,"rate":8,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}}]
7,4
1 143 oceny gry aktorskiej
Jean-Hugues Anglade
Jest jednym z najbardziej popularnych współczesnych aktorów francuskich. Znany z głównej roli zakochanego pisarza w filmie "Betty", w reżyserii Jean-Jacquesa Beineixa, za którą otrzymał nominację do Cezara. Ponowną nominację do tej prestiżowej nagrody otrzymał za rolę w filmie "Indyjski nokturn".

Przełomem w jego karierze była rola króla Karola IX w filmie "Królowa Margot", za którą zdobył Cezara dla najlepszego aktora. Rok później otrzymał nominację za najlepszą drugoplanową rolę męską w dramacie "Nelly i pan ArnaudClaude'a Sauteta. Można go było również podziwiać w filmach Luca Bessona - "Metro" oraz "Nikita".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 29 lipca 1955

miejsce urodzenia: Thouars, Francja

Cezar
Zdobył Cezar, 7 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
W 1980 roku ukończył pięcioletnie studia w paryskiej akademii sztuki dramatycznej CNSAD (Francja).
Ze związku z Mali Lecomte ma dwóch synów: Pierre-Louisa i Emile'a.
W 1999 roku był członkiem jury obradującego w trakcie 25. Festiwalu Kina Amerykańskiego w Deauville (Francja).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych