Film

Nikita

La Femme Nikita
1990
1 godz. 55 min.
7,2 25 129
ocen
7,2 10 1 25129
8 026
chce zobaczyć
7,6 7
ocen krytyków
Młoda narkomanka, w zamian za uwolnienie z więzienia, zostaje zabójcą na usługach rządu. Więcej Mniej
Nikita zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Cezar
Film zdobył nagrodę Cezar, 1  inną nagrodę i 12  nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
7 wspaniałych
Bohaterki kina akcji
Jakie są najlepsze bohaterki kina akcji? Obalamy mit o "słabej płci" i przyglądamy się filmowym kobietom, które dowiodły, że strzelanie z karabinu, walka samurajskim mieczem czy starcie z kosmitami to niekoniecznie "męskie" zajęcia. Na liście znajdziecie takie bohaterki, jak Ellen Ripley ("Obcy - decydujące starcie"), Sarah Connor ("Terminator 2: Dzień sądu") czy Czarna Wdowa ("Iron Man 2"). Oto najbardziej pamiętne kobiety kina akcji. Wybiera Jakub Popielecki. 2015-06-21T09:32:08 PT8M34S https://fwcdn.pl/webv/65/52/36552/a1.36552.4.jpg https://fwcdn.pl/video/magnificent_seven/7wspanialych_kobiety_kina_akcji.vp9.480p.webm

Młoda kobieta na dnie, wciągnięta w spiralę narkotyków i przemocy manipulowana jest przez służby specjalne, które czynią z niej skuteczną beznamiętną zabójczynię wspomaganą przy sposobności przez Victora "sprzątacza". Wszystko to jest oczywiście okraszone lejącą się krwią i odrobiną uczuć, jakie niesie z sobą uśmiech pewnego miłegoMłoda kobieta na dnie, wciągnięta w spiralę narkotyków i przemocy manipulowana jest przez służby specjalne, które czynią z niej skuteczną beznamiętną zabójczynię wspomaganą przy sposobności przez Victora "sprzątacza". Wszystko to jest oczywiście okraszone lejącą się krwią i odrobiną uczuć, jakie niesie z sobą uśmiech pewnego miłego kasjera z supermarketu. "Nikita jest historią kogoś, kto dopuściwszy się nieodwracalnego czynu, próbuje zmazać go przez aktywne życie, chce odkupić winy i zacząć od nowa. Lecz w życiu nie ma do końca zapłaty za to, co uczyniliśmy.

boxoffice
$ 5 017 971 w USA
dystrybucja
Warner Home Video
studio
Gaumont (przedstawia) / Cecchi Gori Group Tiger Cinematografica / Les Films du Loup
tytuł oryg.
La Femme Nikita
inne tytuły
La Femme Nikita USA
Nikita Wielka Brytania
Nikita USA
Nikita Kanada
Więcej...
Tablice dyplomatyczne na mercedesie, który prowadzi Victor podczas misji, mają oznaczenia wskazujące, że auto należy do ambasady australijskiej.
Rana postrzałowa na nodze Nikity goi się szybko i nie ma po niej blizny.
Buty Nikity zmieniają się, kiedy nurkuje do zsypu w restauracji.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych