Jenette Elise Goldstein

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/5739/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":926,"rate":7.424406047516198,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/5739/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":20,"rate":6.75,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/5739/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":0,"rate":null,"desc":"ocen","profession":"występów osoby"}}]
7,4
926 ocen gry aktorskiej
Jenette Goldstein
Jenette Goldstein choć nigdy nie zrobiła oszamiałającej kariery w świecie filmu, to dzięki jednej roli - szeregowej Vasquez w filmie "Obcy: Decydujące starcie" (1986) - na stałe zapadła w pamięć rzeszy sympatyków kina sci-fi.
Pochodzi z rodziny miłującej występy na "małej scenie", a co za tym idzie pierwsze szlify aktorskie zdobywała w londyńskiej Akademii Sztuk Dramatycznych imienia Douglasa Webbera. To właśnie tam, w przerwie między kolejnymi występami Janette Goldstein wypatrzyła ofertę gry w filmie Jamesa Camerona. Jej występ nie przeszedł bez echa, a sam reżyser jeszcze dwukrotnie sięgał po aktorkę ("Terminator 2" oraz "Titanic"). Po tych wyśtępach przylgnęła do niej metka aktorki dalszego planu, z którą Jenette walczyła jeszcze przez dłuższy czas, niestety bez rezultatu. Jej dalsza kariera nie potoczyła się w dobrym kierunku, bo w kolejnych latach przyszło Goldstein zagrać w kilku mniej ambitnych filmach i co gorsza wciąż w roli aktorki drugoplanowej. W międzyczasie aktorka spróbowała swych sił występując gościnnie w kilku serialach (m.in. "Ostry dyżur").
W ostatnim czasie aktorka powróciła do występów na deskach teatru, promując kilka spektakli własnego pomysłu. Oprócz tego chętnie użycza swego głosu do ciekawszych produkcji filmowych (np. "Starsza pani musi umrzeć").
Jenette Goldstein nie zapomina też o filmie który dał jej przysłowiowe "pięć minut sławy", stawiając się na kolejne zloty sympatyków filmów z serii Obcy.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 4 lutego 1960

miejsce urodzenia: Beverly Hills, Kalifornia, USA

wzrost: 160 cm

Saturn
Zdobyła Saturn, 1 inna nagroda i 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody
Saturn Najlepsza aktorka drugoplanowa za film Obcy - decydujące starcie w roku 1987
Była jedną z kandydatek do roli szefa bezpieczeństwa statku Enterprise w serialu Star Trek: Następne pokolenie.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych