Joe Pesci 

Joseph Frank Pesci

8,9
38 868 ocen gry aktorskiej
Joe Pesci
W wieku 4 lat Joe Pesci po raz pierwszy wystąpił w radiu. Rok później zadebiutował na Broadwayu, a kiedy skończył 10 rok życia, miał już stałą pracę w programie telewizyjnym "Star Time Kids". Mając 20 lat pod pseudonimem John Ritchie śpiewał w nowojorskich nocnych klubach. Później wraz z Joey'em Dee założył zespół Starliters, gdzie grał również na gitarze.

Próbując szczęścia jako aktor, wyjechał do Hollywood. W 1975 roku zagrał w filmie "The Death Collector". Niestety była to jedyna rola jaką mu zaoferowano i Pesci wrócił do Nowego Jorku. Otworzył włoską restaurację na Bronxie i był jej szefem aż do roku 1980. Został wtedy zaangażowany przez Martina Scorsese do filmu "Wściekły byk". Rola ta przyniosła Pesciemu nominację do Oscara i rozpoczęła jego karierę artystyczną. Lata 80. to czas, kiedy Joe zdobywał popularność i uznanie krytyków jako odtwórca ról drugoplanowych.

Sytuacja zmieniła się w roku 1990. Był on dla Pesciego szczególny. Wystąpił wtedy w "Chłopcach z ferajny" za co otrzymał Oscara, a także w komedii "Kevin sam w domu", która okazała się ogromnym sukcesem kasowym. Od tamtej pory uznawany jest za jednego z najwybitniejszych aktorów Hollywood, a każda jego rola tą opinię tylko potwierdza.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 lutego 1943

miejsce urodzenia: Newark, New Jersey, USA

wzrost: 163 cm

Oscar
Zdobył Oscar, 11 innych nagród oraz 17 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Claudia Haro (07.09.1988 - 1992, rozwód), córka Tiffany
W 1988 roku wystąpił w teledysku Michaela Jacksona zatytułowanym "Moonwalker".
Jego jedno oko jest koloru innego niż drugie.
W latach 60` nagrał płytę pod pseudonimem Joe Ritchie. Album ten nosił tytuł "Little Joe Sure Can Sing" ("Mały Joe Naprawdę Potrafi Śpiewać") i okazał się klapą.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Chętnie bym go obejrzał jeszcze w jakimś gangsterskim filmie. Za rolę w Chłopcach z ferajny ma u mnie dozgonny szacun ;)

Tak samo przekonywujący jest w rolach i poważnych i komediowych, a to rzadkość

W rolach jako gangster jest po prostu idealny i taki prawdziwy.

Mimo, że zdobył Oscara to jednak nie zagrał w takiej ilości filmów co np Pacino czy De Niro. Aktor kompletny, czy komedia czy gangsterka gra po prostu ZAJEBIŚCIE, prawdziwy aktor

No Joe, zakończ piękną karierę z przytupem !!!