Jenna Coleman 

Jenna-Louise Coleman

8,0
5 186 ocen gry aktorskiej
Jenna Coleman
Jenna-Louise Coleman urodziła się 27 kwietnia 1986 w Blackpool (Anglia, Wielka Brytania).
Uczęszczała do Arnold School, gdzie była jedną z najlepszych uczennic.
Podczas przesłuchań do szkół teatralnych otrzymała rolę Jasmine Thomas w "Emmerdale", za którą otrzymała nominacje do takich nagród jak TV Choice Awards, czy British Soap Awards, po czym zagrała w "Waterloo Road" jako Lindsay James oraz Susan Brown w "Room at the Top"
W 2011 r. zadebiutowała na dużym ekranie rolą Connie w filmie "Captain America: The First Avenger", a po tym Annie Desmond w czteroodcinkowym mini-serialu "Titanic". Użyczyła głosu Melii w angielskiej wersji dubbingowej gry wideo "Xenoblade Chronicles". Dołączyła również do obsady serialu "Dancing on the Edge".
Od 2012 r do 2017. grała postać Clary Oswald,   towarzyszki Doktora w "Doktorze Who". Pojawiła się jednak wcześniej, w roli Oswin Oswald, w pierwszym odcinku 7. sezonu serialu, "Asylum of the Daleks". W 2013 roku zagrała w trzyodcinkowym miniserialu ,, Śmierć w Pemberley''. W 2016 roku zagrała w filmie ''Zanim się pojawiłeś'', jako Katrina Clark. W 2016 roku zaczęła także grać w serialu opowiadającym o królowej Wiktorii ''Wiktoria''. Zrezygnowała dla niego z  roli Clary Oswald. W 2021 grała w serialu ,,Wąż''
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 27 kwietnia 1986

miejsce urodzenia: Blackpool, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 157 cm

Ukończyła Arnold School w Blackpool (Anglia, Wielka Brytania).
Ubiegała się o rolę Olivii Morris w filmie "Krzyk 4". Ostatecznie angaż otrzymała Marielle Jaffe.
W 2015 roku wystąpiła w kampanii Greenpeace'u "Uratuj Arktykę" na rzecz ochrony Arktyki.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych