Jim Abrahams 

7,4
746 ocen scenariuszy
Jim Abrahams
W 1970 roku wraz z przyjaciółmi z dzieciństwa, Davidem i Jerry Zuckerami założył Kentucky Fried Theatre w Madison, w rodzinnym stanie. Były tam prezentowane skecze, programy satyryczne "na żywo", pokazy video. Wystąpili wspólnie w filmie Johna Landisa "The Kentucky Fried Movie" (1977), do którego napisali scenariusz. Pierwszy ich film "Czy leci z nami pilot?", z udziałem: Leslie Nielsena, Kareema Abdul-Jabbara, Lloyda Bridgesa, Julie Hagerty, był parodią, zabawnym sequelem filmu Jerry'ego Jamesona "Port lotniczy" (1977). Odtąd burleska, błazenada, pastiż, "gruby humor", kpienie ze wszystkiego i wszystkich, stanie się kontrowersyjnym znakiem firmowym jego produkcji. Osiąga duże sukcesy komercyjne, bawi i nieco drażni jakością humoru. Filmy z cyklu "Naga broń", których jest współscenarzystą i producentem powstały na podstawie popularnego serialu TV "Police Squad" (1982).
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 maja 1944

miejsce urodzenia: Shorewood, Wisconsin, USA

WGA
Zdobył WGA, 2 inne nagrody oraz 2 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Nancy Abrahams, 3 dzieci: Jamie, Charles i Joseph
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jego poczucie humoru to dycha w dyche odzwierciedlenie moich gustów :D Jim,Zucker 11/10.. Mela Brooksa lubie,ale juz inny styl..Znacznie mniej mi sie podoba. Choc "Dracula.." i "Robin Hood.." to klasyki.

Mogę się mylić, ale odnoszę wrażenie, że to właśnie Jim Abrahams, z tria Zucker-Abrahams-Zucker, ma najsłabsze poczucie dobrego smaku. Opieram się tu, po pierwsze, na tym które scenariusze ww. tria nie były przez niego współtworzone - wydaje mi się bowiem, że właśnie te filmy zawierały mniej niekiedy obrzydliwych, a...

więcej

Jedni nie cierpieli jego filmów, inni kochali, nie wszyscy mają takie samo poczucie humoru. Ja akurat je lubiłem (może nie wszystkie, ale Hot Shots 2 to jeden z moich ulubionych filmów) i zastanawia mnie dlaczego przestał reżyserować w tak dość młodym jak na reżysera wieku.

Ten gość i Mel Brooks to mistrzowie parodii!

1. Czy leci z nami pilot? - 6/10
2. Ściśle tajne - 5/10
3. Hot Shots! - 4/10
4. Hot Shots 2 - 3/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones