Film

Naga broń 2 1/2: Kto obroni prezydenta?

The Naked Gun 2½: The Smell of Fear
1991
1 godz. 25 min.
7,1 70 472
oceny
7,1 10 1 70472
2 541
chce zobaczyć
6,4 9
ocen krytyków
Frank Drebin próbuje powstrzymać szalonego potentata energetycznego, który planuje katastrofę ekologiczną. Więcej Mniej
Naga broń 2 1/2: Kto obroni prezydenta? zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Porucznik Frank Drebin (Leslie Nielsen) kocha wielkie tajemnice. Po co tu jesteśmy? Czy jest życie po seksie?... Tak, Drebin musi stawić czoła wielu takim problemom. A najważniejszy z nich to, jak powstrzymać przebiegłego Quentina Hapsburga (Robert Goulet) planującego ekologiczną katastrofę. Razem z Nielsenem do akcji wkracza PriscillaPorucznik Frank Drebin (Leslie Nielsen) kocha wielkie tajemnice. Po co tu jesteśmy? Czy jest życie po seksie?... Tak, Drebin musi stawić czoła wielu takim problemom. A najważniejszy z nich to, jak powstrzymać przebiegłego Quentina Hapsburga (Robert Goulet) planującego ekologiczną katastrofę. Razem z Nielsenem do akcji wkracza Priscilla Presley jako Jane - gorąca kobieta, przy której topi się nawet kanapka z serem, George Kennedy jako nieustraszony kapitan Ed Hocken oraz O.J.Simpson (człowiek tak sławny, że jego imieniem ochrzczono napój!) jako pechowy gliniarz Nordberg. Tak oto powraca cały gang! A razem z nimi świetna zabawa. Pokochasz to - jak Frank Drebin!

boxoffice
$86 930 411 w USA
budżet
$23 000 000
na podstawie
Jim Abrahams (serial TV) /
studio
Paramount Pictures
tytuł oryg.
The Naked Gun 2½: The Smell of Fear
inne tytuły
The Naked Gun 2 1/2: The Smell of Fear (alternatywna pisownia) USA
The Naked Gun 2 1/2 Kanada
Więcej...
Gdy Ed przegląda notatnik z portretami pamięciowymi, w którym policyjny rysownik naszkicował Jane w różnych wyzywających pozach, jest zszokowany tym, co widzi. Jednak gdy przewraca on kolejne kartki, widać, że te obrazy narysowane są na tylnych stronach, więc Ed w rzeczywistości ogląda puste strony.
Pod koniec filmu marynarka Franka zostaje wciągnięta przez mechanizmy bomby, zostawiając go tylko w koszuli, jednak gdy później wychodzi na mównicę, znowu ma na sobie swoją marynarkę.
W pewnym momencie Frank nazywa żonę Eda Edną, mimo iż w pierwszej części filmu dowiedzieliśmy się, że nazywa się Ethel. Nie ma możliwości, by chodziło o dwie różne kobiety, bo w barze słyszymy, że Ed jest z tą samą małżonką od kilkunastu lat.
Zadanie nie było łatwe. Zrobić film, który będzie śmieszny (czy nawet prześmiewczy), a jednocześnie na tyle sensowny, by widzowie się nie krzywili. Chyba się udało. I to ze smakiem! Jeżeli w tego typu filmach fabuła ma trzeciorzędne znaczenie, to jak nazwać sytuację, gdy nie ginie w nawale gagów? No właśnie. Tak jest w "Nagiej broni 2 1/2", pod... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych