Film

The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

1991 1 godz. 25 min.
7,1 68 789
ocen
7,1 10 68789
2 480
chce zobaczyć
6,4 9
ocen krytyków
{"rate":6.4444447,"count":9}
{"id":"30668","linkUrl":"/film/Naga+bro%C5%84+2+1+2%3A+Kto+obroni+prezydenta-1991-30668","alt":"Naga broń 2 1/2: Kto obroni prezydenta?","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/06/68/30668/7563668.2.jpg"}
Frank Drebin próbuje powstrzymać szalonego potentata energetycznego, który planuje katastrofę ekologiczną. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Porucznik Frank Drebin (Leslie Nielsen) kocha wielkie tajemnice. Po co tu jesteśmy? Czy jest życie po seksie?... Tak, Drebin musi stawić czoła wielu takim problemom. A najważniejszy z nich to, jak powstrzymać przebiegłego Quentina Hapsburga (Robert Goulet) planującego ekologiczną katastrofę. Razem z Nielsenem do akcji wkracza PriscillaPorucznik Frank Drebin (Leslie Nielsen) kocha wielkie tajemnice. Po co tu jesteśmy? Czy jest życie po seksie?... Tak, Drebin musi stawić czoła wielu takim problemom. A najważniejszy z nich to, jak powstrzymać przebiegłego Quentina Hapsburga (Robert Goulet) planującego ekologiczną katastrofę. Razem z Nielsenem do akcji wkracza Priscilla Presley jako Jane - gorąca kobieta, przy której topi się nawet kanapka z serem, George Kennedy jako nieustraszony kapitan Ed Hocken oraz O.J.Simpson (człowiek tak sławny, że jego imieniem ochrzczono napój!) jako pechowy gliniarz Nordberg. Tak oto powraca cały gang! A razem z nimi świetna zabawa. Pokochasz to - jak Frank Drebin!

boxoffice
$86 930 411 w USA
budżet
$23 000 000
studio
Paramount Pictures
data produkcji
1991
tytuł oryg.
The Naked Gun 2½: The Smell of Fear
inne tytuły
Naga broń 2 1/2: Kto obroni prezydenta? Polska
The Naked Gun 2 1/2 Kanada
The Naked Gun 2 1/2: The Smell of Fear (alternatywna pisownia) USA
The Naked Gun 2 1/2: The Smell of Fear (alternatywna pisownia) USA
The Naked Gun 2½: The Smell of Fear (alternatywna pisownia) USA
Więcej...
Gdy Ed przegląda notatnik z portretami pamięciowymi, w którym policyjny rysownik naszkicował Jane w różnych wyzywających pozach, jest zszokowany tym, co widzi. Jednak gdy przewraca on kolejne kartki, widać, że te obrazy narysowane są na tylnych stronach, więc Ed w rzeczywistości ogląda puste strony.
Pod koniec filmu marynarka Franka zostaje wciągnięta przez mechanizmy bomby, zostawiając go tylko w koszuli, jednak gdy później wychodzi na mównicę, znowu ma na sobie swoją marynarkę.
W pewnym momencie Frank nazywa żonę Eda Edną, mimo iż w pierwszej części filmu dowiedzieliśmy się, że nazywa się Ethel. Nie ma możliwości, by chodziło o dwie różne kobiety, bo w barze słyszymy, że Ed jest z tą samą małżonką od kilkunastu lat.
Zadanie nie było łatwe. Zrobić film, który będzie śmieszny (czy nawet prześmiewczy), a jednocześnie na tyle sensowny, by widzowie się nie krzywili. Chyba się udało. I to ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 42%
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych