Jim Carrey

James Eugene Carrey

8,5
65 029 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jim Carrey

"Truman Show", "Człowiek z księżyca", "Zakochany bez pamięci" to role godne chociażby
nominacji (dwie pierwsze nagrodzone zresztą Złotym Globem)... a tu NIC ;/ Troche to
smutne tym bardziej że aktorzy tacy jak Jake Gyllenhaal czy Jesse Eisenberg zostają
wyróżnieni już za pierwsze dobre role (w przypadku Gyllenhaala rola w "BM" była niemalże
wypadkiem przy pracy bo zwykle aktor gra raczej przeciętnie). Will Smith a nawet Eddie
Murphy byli już nominowani do Oscara. Christoph Waltz otrzymał statuetkę za debiut w USA.
A Carrey który już nie raz udowodnił że jest świetnym aktorem nadal czeka aż Akademia
doceni jego umiejętności.

MikeyS

Do tego za "Truman Show" nominowany był Ed Harris, a za "Zakochanego bez pamięci" nominację otrzymała Kate Winslet, których kreacje były dobre, lecz nie tak dobre jak Jima. Gdyby iść dalej, role komediowe w "Głupim i głupszym" "Masce" "Ace Ventura" "Ja, Irena i ja" były o wiele lepsze od wielu kreacji dramatycznych.

epicface

A mnie się nie wydaję żeby było nad czym płakać. W Truman Show, może faktycznie wypadł oskarowo i na pewno lepiej od Harrisa, a w pozostałych rolach inni byli lepsi. Dla mnie JIM nie jest genialny, jest dobry, ale nie genialny.

ps. Christoph Waltz jak najbardziej zasługuje na wyróżnienie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones