Joanna Krupa

6,2
171 ocen występów osoby
powrót do forum osoby Joanna Krupa

Ładna jest, trzeba przyznać, ale w TopModel mnie wkurza, jesteśmy w Polsce a nie w
USA! Nie musi się chwalić swoim amerykańskim akcentem i gadać po angielsku... ;/
Może nie wszyscy mają takie zdanie, ale mnie on awkurza swoim zachowaniem..

deedarcia

ja ją tam lubię

pipool

Dlatego mowie, każdy ma swoje zdanie :p
Dla mnie akurat jest irytująca, dla niektorych może byc fajna babką.. ;pp ;)

deedarcia

Ona wyjechała z kraju jak miała 5 lat! Dziecko wtedy nie mówi idealnie po polsku. Więc nie możesz od niej wymagać żeby mówiła płynnie bez akcentu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
deedarcia

Mnie też ona wkurza, psuje ten program - jest bardzo ładna, ale masz rację jesteśmy w Polsce a te jej angielskie komentarze - masakra.

deedarcia

Twoja wypowiedź świadczy w tym momencie o Tobie! :)
No więc powiedz o co Ci chodzi? Ja czytać umiem doskonale - "Nie musi się chwalić swoim amerykańskim akcentem i gadać po angielsku... ;/".

Damian0323

Bo moim zdaniem komentarze, typu " u nas mówi sie(...) ", "jak to mówimy w Ameryce(...)'' są głupie i niepotrzebne.
Tak, tak wszyscy doskonale wiemy, że żyje w Stanach i biegle włada językiem angielskim, ale w programach takie popisówy nie są potrzebne i nie każdemu odpowiadają.
Takie jest moje zdanie.
A jeśli byś umiał czytać, to byś zrozumiał.
Jakoś inni mnie rozumieją, a niektórzy się nawet zgadzają..

deedarcia

wiesz ona ma chyba syndrom zaściankowości i musi się dowartościowywać taką gadką :P

Damian0323

Tak apro po, to chciałabym wspomnieć, że rodzice Adama Kamińskiego (siatkarz reprezentacji Kanady) wyemigrowali do Kanady w latach 70. czy 80., gdzie urodził się Adam, a jakoś on mówi biegle po polsku i bez akcentu.
Więc jak widać- można...

użytkownik usunięty
deedarcia

Kwestia rodziców, a nie dziecka - to nie jej wina, że matka zaniedbała jej naukę polskiego. Pewnie kompletnie nie sądziła, że jej dziecko będzie 30 lat później występować w polskim programie telewizyjnym (ba, że ją w ogóle wpuszczą do tego kraju, inne czasy były).
Straszliwie dramatyzujecie. Inni na jej miejscu kompletnie olaliby kraj, z którego matka pochodzi (vide przykład Bruce'a Willisa, który ma gdzieś to, że nie umie słowa po niemiecku i nikt nie robi z tego halo) - i w sumie nie byłoby w tym nic złego. A tu wielki bulwers, bo panna wychowywana w KOMPLETNIE innym środowisku i ZUPEŁNIE innej kulturze (bez kompleksów, Polska to chyba najbardziej zakompleksiony kraj w Europie) ma czelność mówić "u nas w US". Doprawdy, logiczne. I straszne. Co za tragedia, trzeba ją wykląć na forum fw. *facepalm*

Dokładnie tak.
Poza tym to że czasami mówi po ang a nie po polsku wynika z czegoś innego. Na pewno nie z tego, że zapomniała jak się mówi po polsku

zgadzam się z constantine.. poza tym ona mówi wtedy po ang jak niektórych słów po polsku nie pamięta :) ale najlepiej mi się podoba jak przeklina po polsku ;)

gogiv1

Taa, przekleństwa jej wychodzą najlepiej, a nawet nie pamięta jak jest delfin po polsku, mimo że brzmi podobnie jak w angielskim.. ;D ;/

gogiv1

No nie wiem czy nie pamięta.. w jednym zdaniu mówi jakieś wyrażenie po angielsku po czym po 2 minutach mówi to samo, tyle, że po polsku i to bez jej okropnego akcentu...

Jak się tobie tak tam podoba , to nie rozumiem co ty jeszcze q polsce robisz , pakuj walizy i do USA, a tam się nawet nieprzyznawaj że jesteś z Polski

deedarcia

trochę ten inglisz jest wkurzający, nie każdy mógłby ją zrozumieć, ale dla mnie OK

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
shamar

A ty możesz sobie zważać na słowa ?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
deedarcia

no tak, w końcu po to się wypowiada na forum,żeby nie dyskutować ;-)
zgadzam się z Constantine - Krupa nie mieszka w USA od dwóch miesięcy,żeby udawać akcent i się nim chwalić, tam jest dom, tam się wychowała, tam żyje, trudno,żeby mówiła o Polsce, jak o USA.
deedarcia, wyobraź sobie,że jesteś z pochodzenia kimś innym niż Polką (Chinką, Australijką, Peruwianką, co chcesz) i nagle, po 25 latach wracasz do kraju swoich rodziców i wszyscy mają Ci za złe, że się tak obnosisz swoim polskim, a po (przykładowo) hiszpańsku ledwo dukasz.
Moim zdaniem to i tak dobrze,że matka Krupy zadbała o jej polski chociaż w takim stopniu, bo jej siostra to chyba w ogóle po polsku nie mówi.

Mantra_2

Ale wie chyba e jesteśmy w Polsce i u nas tytuł brzmi Top Model a nie "Tap madl"

deedarcia

Mnie też irytuje...

DeKaty

Ja nie mogę , ale wy macie problemy . Joasia jest w porządku . Nie wywołuje skandali i nie jest jakąś tam plastikową lalą a wy po prostu uczepiliście się jej akcentu . Ona się uczy , ale ja dla mnie bardzo dobrze mówi . Gdybyście tak wyjechali z Polski , nie mówili w ojczystym języku przez 20 ileś to byście sami tak gadali i inni by się was doczepili i to wam nie byłoby miło . W życiu nie ma czasu na takie problemy .

Aimee_duff

Skąd wiecie jaka jest z charakteru naprawdę?, jest ładna to fakt niezaprzeczalny.

Grand23

oczywiście ze nie wiemy jaka jest, nie znamy jej, ale tyle ile widzę ją w mediach, widze jej wypowiedzi uważam ją za sympatyczna postać. Ma dystans do siebie, potrafi śmiać się z tego jak mówi po polsku co pokazała w jednym z programów. Jedni ją lubia drudzy nie, takie życie. Dla mnie jest ok.

Grand23

Z charakteru jest bardzo w porządku! Nie udaje kogoś kim nie jest. Co do tego jak mówi "top model" - wracamy do punktu wyjścia - spróbujcie wyjechać z kraju na 35 lat, wrócić i mówić płynnie po polsku. Bez akcentu.

użytkownik usunięty
deedarcia

Ona przeprowadziła się do juesej w wieku 5 lat. Winienie jej za to, że ma amerykański akcent, to przesada.

ale mogła by sobie darować angielskie wstawki w wypowiedzi PO POLSKU !!!! Jest w Polsce e to niech gada po polsku...

pixi222

No właśnie, zgadzam się
I o to mi chodzi od samego początku tej dyskusji

deedarcia

:) tak mi się nasunęło teraz, że przecież w amerykańskiej TV Krupa nie używa polskich wstawek prawda ? :P To po co to robi w Polsce ?! nie rozumiem tego....

pixi222

No dokładnie.
Po co szpanuje tym swoim angielskim?!
Tak, wiemy już że świetnie gada w tym języku bo tam mieszka, ale te wstawki są takie wkurzające....

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Private_Witt

YY, a niby z jakiej racji? ;/

deedarcia

nie wiem, chyba dlatego, że mam dobre serce ;]

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
deedarcia

autorko jak Ty jedziesz do Anglii i mowisz z typowo Polskim angielskim to wtedy udajesz?

Etiketten

człowieku, ale nie o to chodzi.... ona jest POLKĄ i w Polsce powinna się chwalić nienaganną polszczyzną !!!!!!!!!!!!
Autorka postu chyba Angielką nie jest :P

pixi222

Dokładnie ;]
Dzięki :)

Etiketten

Widzę, że jeśli ktoś ma małe IQ to nie rozumie moich wypowiedzi.
Jeśli ja jade do Anglii to nie rzucam teksów typu "U nas w Polsce sie mówi", "Jak to u nas mawiają", albo "W Polsce to się nazywa", tak jak to robi Dżoana odnosząc się do USA...

deedarcia

Minęło 13 lat od tego komentarza, a Dżoana dalej nie potrafi się nauczyć mówić poprawnie. Mózgu też nie przybyło, z tego co widać.

Vid

Tyle w niej piękności co na zewnątrz, resztę sobie dopowiedzcie sami, dla mnie to jest dno, żadnego szacunku dla innych, jak by mogła to ubrała by się tylko w listek w formie kapelusza

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones