Joe Anderson VI

Joseph Anderson

6,9
3 044 oceny gry aktorskiej
Joe Anderson VI
Joseph Anderson przyszedł na świat 26 marca 1982 roku. Wychowywał się wraz z bratem, Maxem w rodzinie aktora, Milesa Andersona i agentki talentów, Lesley Duff. Uczęszczał do Richmond upon Thames College, a później kontynuował naukę w Webber Douglas Academy of Dramatic Art w Londynie. Swoją karierę aktorską rozpoczął w 2004 roku, na deskach teatru w Chichester w sztucę "A Midsummer's Night Dream", a następnie zagrał w "Master & Margherita".

Wkrótce potem został zaangażowany do biografii Ludwiga van Beethovena zatytułowanej "Kopia mistrza". Na okres trwania zdjęć do produkcji, wyjechał na Węgry. Później otrzymał rolę Maxa Carrigana w melodramacie "Across the Universe", gdzie wykonał kilka coverów utworów Beatelsów, takich jak "Hey Jude", "Happiness Is a Warm Gun", "Strawberry Fields Forever", "Dear Prudence" i "I Want You (She's So Heavy)", które znalazły się na ścieżce dźwiękowej produkcji. Na planie filmu współpracował ze swoją idolką - Julie Taymor. W międzyczasie wystąpił w teledysku "Shadowplay" zespołu The Killers.

W 2008 roku został uhonorowany nagrodą Jury Award na festiwalu Ft. Lauderdale International Film, za występ w filmie "Klub 27", a niedługo potem otrzymał nominację do Chainsaw Award, w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy za horror "Opętani". W 2011 roku wyleciał do Puerto Rico, aby wystąpić w produkcji "Rzeka", a później zastąpił Michaela Pitta w roli Masona Vergera w trzecim sezonie "Hannibala". Po zakończeniu pracy na planie, dołączył do głównej części obsady serialu "Outsiders", gdzie wcielał się w postać  Asa Farrella. Następnie wystąpił w horrorze "The Reckoning" w reżyserii Neila Marshalla. W przerwach od aktorstwa zajmuje się fotografowaniem, graniem na gitarze oraz gimnastyką. 
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 marca 1982

miejsce urodzenia: Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 180 cm

żona Elle
Jego rodzicami są: Lesley Duff i Miles Anderson.
Ma brata Maxa.
W 2007 r. wystąpił w teledysku "Shadowplay" zespołu The Killers.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

gość jest naprawdę dobry i pokazał, że ma potencjał (szczególnie w Across the Universe), szkoda, że dostaje same drugoplanowe role i to w tych mniej znanych filmach :(

mysle ze doskonale moglby zagrac cobaina w biograficznym filmie, ciekawe tylko dlaczego pozostaje nadal niedocenionym aktorem..

Pierwszy raz zobaczyłąm go w Across the Universe. Bardzo go polubiłam za rolę Maxa w tym filmie, barwny chłopak z poczuciem humoru. Wydaje mi się że ma szansę na dobrą karierę. Bardzo przystojny. Szczególnie pięknie wyglądał w Across the univers zaraz na początku filmu.

w Kopii mistrza fajnie zagrał tego jego siostrzeńca:) myślę że z niego coś dobrego wyrośnie, bardzo mu tego życzę. no i jest taki słodki, kojarzy mi się z sałatką owocową, mniam;]

Czy ktoś z was wie może w którym odcinku i w ktorym sezonie serialu Morderstwa w Midsomer grał Joe?? Byłabym wdzięczna jakby ktos mi odpisał :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones