[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/290406/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":320,"rate":7.68125,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/290406/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":1,"rate":7,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,7
320 ocen gry aktorskiej
Joe Armstrong II
Urodzony 7 października 1978 r., Joe jest jednym z trzech synów brytyjskiego aktora Aluna Armstronga ("Mumia powraca", "Van Helsing", "Braveheart", "Oliver Twist" etc). Uczęszczał do Elliot School w Putney w latach 1993-1997, skąd następnie trafił do Uniwersytetu Bristol. Jako student wystąpił w paru przedstawieniach w Uniwersytecie Bristol, a także w National Youth Theatre. Skoncentrował się głównie na teatrze, zaczął pracować w teatrach Soho i Bush, w Londynie. W serialach występował przeważnie gościnnie. Wielki przełom w jego karierze nastąpił, gdy otrzymał rolę Allana a Dale w serialu BBC "Robin Hood". Przez wielu fanów serii jego postać została uznana za najlepszą, przewyższającą samego Robina pod każdym względem. Tak odniesiony sukces doprowadził do tego, że Joe'emu zaproponowano stałą rolę w serialu BBC "Breaking the Mould". Gra w nim Normana Heatleya, członka ekipy naukowców, którzy u schyłku lat 30 XX w. wprowadzili penicylinę do użycia w medycynie. Ostatnio można Joe oglądać także w sztuce "Orphans" na scenach teatrów m.in w Edynburgu i Londynie.
Joe jest jednym z niewielu aktorów, którzy konsekwentnie unikają upubliczniania swojej osoby. Jak do tej pory nie udzielił on praktycznie żadnego wywiadu. Nie zmieniła tego nawet popularność, jaką przyniosła mu rola Allana a Dale.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 października 1978

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

Jest synem Aluna Armstronga.
Ma dwóch braci- starszego Toma i młodszego Dana.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
  • Jako Allan w Robin Hoodzie jest świetny, uwielbiam go w tej roli:) W innych niestety jeszcze go nie widziałam. Jego filmografia nie jest na razie z byt imponująca, ale mam nadzieje, ze z czasem się to zmieni.

  • O mojej miłości do tego pana pisać nie będę, bo zajęłoby to zbyt dużo miejsca;P. Tak czy inaczej, chętnie bym przesłała tu jego zdjęcie do profilu, a także fotki do jego galerii, nie wiem tylko jak. Jakieś sugestie?

    1